Już 07 kwietnia w Łomży odbędzie się kolejna edycja jedynego w Europie wydarzenia sportowego, w którym udział biorą wojownicy w mundurach, czyli zawodowi żołnierze, walczący zawodowo na zasadach MMA. Nasze miasto będą reprezentować bracia Zawadzcy z MMA Team Ełk.


Już w sobotę, 7 kwietnia 2018 roku w Łomży wydarzy się prawdziwa uczta dla fanów militariów i sportów walki. Federacja Armia Fight Night po raz pierwszy zawita na halę sportową im. Olimpijczyków Polskich w Łomży, na której zostanie postawiony oktagon - profesjonalna arena walk MMA.

Nasze piękne miasto Ełk reprezentować będą bracia Tomasz i Mateusz Zawadzcy z MMA Team Ełk.

Na naprzeciw Tomasza Zawadzkiego (6-2) stanie Białorusin Vitalij Ulich (3-4). 
Zawadzki niecałe 3 tygodnie temu rozprawił się ze wszystkimi rywalami reprezentującymi różne jednostki wojskowe, przynosząc chlubę 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej zdobywając 4 rok z rzędu Mistrza Wojska Polskiego. Vitalij Ulich to zaprawiony w ciężkich pojedynkach, znany z walk w potężnej rosyjskiej federacji ACB. W ostatnim pojedynku Ulich postawił twarde warunki swojemu rywalowi i z pewnością tym razem również pokaże swoje serce do walki łomżyńskiej publiczności.

Mateusz Zawadzki (12-3) zmierzy się z Dominikiem Chmielem (8-5) BBJ MMA. 
Szeregowy Mateusz Zawadzki - kolejny reprezentant jednostki wojskowej w Giżycku, która słynie z najlepiej wyszkolonych w sportach walki żołnierzy w Polsce. Młodszy z braci Zawadzkich już jako 23 latek trafił do KSW, przegrywając wtedy z Matuszem Gamrotem. Była to jedna z nielicznych porażek w jego karierze. Dziewięć innych walk zawodowych kończył w większości w pierwszych rundach. Zmierzy się on z Dominikiem Chmielem. Ten zawodnik to klasa w oktagonie i poza nim. Posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i jest zawsze gotowy do podjęcia nawet najtrudniejszych wyzwań. Zawodnik reprezentujący 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku będzie musiał zmierzyć się z bardzo niebezpiecznym ełczaninem.


Na gali nie zabraknie również reprezentanów Łomży i Białegostoku. Będą to między innymi: Maciej Roszkowski, Hubert Żochowski, Piotr Mroczkowski, Hubert Sulewski, Bartek Zaczeniuk i Kamil Czyżewski.
Widowisko uświetnią swoją obecnością znani na całym świecie sportowcy, zawodowi pięściarze - Norbert „Noras” Dąbrowski, Maciej „Striczu” Sulęcki oraz zawodnicy UFC, z którymi przy odrobinie szczęścia uda się zrobić pamiątkowe zdjęcie przy ściance medialnej. Nie sposób zapomnieć o wspierającym całą galę – popularnym Łukasz "Juras" Jurkowski, którego zobaczymy 24 marca w Galeria Veneda na oficjalnym media treningu promującym wydarzenie. 


Zobacz wideo promujące Armia Fight Night