W piłkarskim żargonie spotkanie Victrorii Sulejówek z ełckim Mazurem należałoby określić jako mecz o 6 punktów. Tak też podeszli do niego zawodnicy obu zespołów. Na nowoczesnym i jednocześnie kameralnym obiekcie w Sulejówku zobaczyliśmy emocjonujący spektakl w wykonaniu 16 i 17 zespołu III ligi.


Spotkanie od początku było bardzo dynamiczne. Już w 8 minucie Parobczyk po uderzeniu głową strzelił bramkę na 1:0. Co prawda Radzikowskiemu udało się sparować piłkę, ale ta wpadła obok lewego słupka.

Radzikowski po straconej bramce
 
Obraz gry się nie zmienił, oba zespoły stwarzały sobie mnóstwo sytuacji. Bramkarze mieli pełne ręce roboty. Już w 21 minucie po jednej z akcji i strzale z dystansu do remisu doprowadził Rafał Kalinowski. Do przerwy sprawiedliwy remis. 
W drugiej odsłonie zawodnicy nie zawiedli, emocje sięgnęły zenitu. Dużo walki, akcji oraz strzałów. W 66' bramkę na 1:2 zdobywa Bartosz Gużewski. Do końca spotkania jeszcze sporo czasu. Gospodarze nacisnęli jeszcze mocniej, ale świetną dyspozycję zaprezentował Radzikowski. Pod koniec spotkania żółty kartonik obejrzał Kacper Jagłowski za faul taktyczny, jeden z zawodników Victorii powtórzył to przewinienie za które również otrzymał kartkę. Po 94 minutach Mazur świętuje 3 punkty oraz nawiązuje kontakt z pokonaną Victorią oraz Ruchem Wysokie Mazowieckie z którym jeszcze w tej rundzie stoczy walkę o utrzymanie się w lidze. 

Pozostałe spotkania rozegrane w III lidze, gr. I
Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 2:3
Sokół Aleksandrów Łódzki - Sokół Ostróda 4:0 
Unia Skierniewice - Znicz Biała Piska 1:0 
Ursus Warszawa - ŁKS Łomża 2:0 
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 

Sytuacja w dolnej części tabeli na 8 kolejek przed końcem sezonu:
....
15. Ruch Wysokie Mazowieckie 25 pkt. Bramki 33-59 
16. Victoria Sulejówek - 23 pkt. 
Bramki 36-51
17. MKS Mazur Ełk - 22 pkt.
Bramki 30-45
18. ŁKS 1926 Łomża - 7 pkt.
Bramki 21-65

15 maja, Mazur Ełk - Legia II Warszawa 
Początek spotkania godzina 17:00 na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku.