Andrzej Wiśniewski z klubu Black Shadows Ełk zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych w slalomie równoległym. Polak stanął na podium podczas zawodów w Szanghaju (24-25.09.2016).

Ełczanin to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników kraju.  Jest wielokrotnym mistrzem Polski, startuje też z powodzeniem w mistrzostwach świata.  Andrzej Wiśniewski startuje w prestiżowej klasie Runabout Open - skutery siedzące. 
Podczas Grand Prix Szanghaju czyli 3 eliminacji Mistrzostw Świata został rozegrany również slalom równoległy w którym to nasz reprezentant kraju uplasował się na 3 pozycji. Popularnego Ampera wyprzedzili tylko Yousef Al Abdulrazzaq ( mistrz )  z Kuwejtu oraz Jeremy Perez z Francji ( vice mistrz ).  Gratulujemy ! 

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Andrzej Wiśniewski w niedzielnym wyścigu uplasował się na 3 pozycji w tradycyjnym wyścigu po obwodzie, ale dostał karę za rzekome ominięcie boi. Protesty nie przyniosły skutku.  
Podsumowując : w sobotnim wyścigu Andrzej Wiśniewski był czwarty, a Marcin Senda dziewiąty. W niedzielnych biegach Senda był siódmy, a Wiśniewski ostatecznie czternasty ( w światowym rankingu plasuje się na 5 miejscu ). 


Artykuły powiązane. MP Skuterów WodnychSkutery Wodne w Ełku