Już w najbliższą sobotę (17 listopada) o godz. 13:00 na stadionie przy ul. Piłsudskiego 27 odbędzie się ostatni mecz rundy jesiennej.


MKS Mazur Ełk podejmie w sobotę walkę o 3 punkty z Polonią Warszawa. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej. Obecnie MKS Mazur Ełk znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli, a kasa klubu świeci pustkami. 

Mecz jest zagrożony?
Jak mówi członek zarządu MKS Mazur Ełk Jarosław Olszewski „sytuacja finansowa klubu jest bardzo trudna i może dojść do tego, że mecz z Polonią może się nie odbyć. Koszty meczu są duże, bo trzeba zwiększyć ochronę, a dla przyjezdnych kibiców, którzy się zapowiedzieli trzeba postawić Toi-Toi”.

Trudna sytuacja finansowa ełckiego Mazura
Jak piszą kibice ełckiego Mazura „Mazur jest w tragicznej sytuacji finansowej, miastu zupełnie nie zależy na naszym klubie, który wychował kilka pokoleń ełczan, oraz nadal zrzesza bardzo dużo ełckiej młodzieży. Miasto przeznacza rocznie pieniądze, za które można próbować utrzymać klub, lecz w A klasie nie klub występujący w 3 lidze z wieloma grupami młodzieżowymi. Pieniądze, które daje miasto i tak zostają w mieście, ponieważ klub musi płacić za korzystanie z obiektów miejskich. Głównym sponsorem Mazura musimy być MY - kibice. Wystarczy wpłacić pieniądze na konto Mazura, w tej chwili każda złotówka jest bardzo ważna”.

Zdjęcie pochodzi z inauguracyjnego spotkania na własnym stadionie po powrocie do historycznej nazwy klubu.

Pomoc miasta
„Oczekiwania prezydenta Tomasza Andrukiewicza były takie, że może pomóc klubowi, ale pod warunkiem, że MKS Mazur Ełk zostanie w 3 lidze i tylko takie zapewnienie pomocy było ze strony miasta. Piłkarze trenują 5 razy w tygodniu i potrzebują odnowy biologicznej. Miasto nie pomogło i nie dało dostępu do basenu dla piłkarzy nawet za przysłowiową złotówkę” mówi członek zarządu.

Kolejny klub może zniknąć z mapy Polski
MKS Mazur Ełk organizuje zbiórkę na uratowanie klubu. Każdy grosz jest potrzebny, aby uratować klub przed upadkiem.
Klub prosi dobrych ludzi, którym los ełckiego Mazura nie jest obojętny o wsparcie finansowe na numer konta: 46 1140 2004 0000 3002 7705 7822 tytułem: Mazur Ełk.