Ełccy trójboiści zakończyli sportowy sezon z mocnym przytupem. W miniony weekend w dniach 20-22 grudnia w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Podopieczni braci Golaków jak też sami trenerzy wrócili z workiem medali.


Złoto zdobyła Wiktoria Cichocka w kategorii 52 kg, junior do lat 18. 
Wyniki Wiktorii: 80 kg w przysiadzie, wyciskanie sztangi leżąc 42.5 kg oraz 90 kg w martwym ciągu.

Najlepsza w kategorii wagowej do 52 kg (do 23 l.) była Skowrońska Dominika. 
Złoto zapewniła sobie dzięki 100 kg w przysiadzie, wyciskając sztangę leżąc - 45 kg oraz 90 kg w martwym ciągu. 

Wśród panów najlepszy był Rzodkiewicz Mateusz w kategorii do 105 kg (Junior do 23 l.) oraz 3 w seniorach. 
Wyniki Mateusza to: 
260 kg w przysiadzie, 135 kg wyciskając sztangę leżąc oraz 245 kg w martwym ciągu.  
Z tytułem wicemistrza Polski wrócił Paszkiewicz Eryk w kategorii 105 kg (do 23 l.) 


Brąz drużynowo

Srebro zdobyła Danuta Golubiewska w kat. 84 kg (senior), Goliczewska Barbara 52 kg (senior) oraz Rzepnicka Emilia startująca w kategorii wagowej 63 kg (senior). Warto podkreślić, że dziewczęta zdobyły brąz drużynowo w generalnej klasyfikacji senior. 

Z dobrej strony zaprezentowali się trenerzy
 
Dominik Golak w kategorii 66 kg (senior) zajął 3 miejsce. Utytułowany ełczanin zdobył brąz uzyskując w przysiadzie 220 kg, wyciskając sztangę leżąc 140 kg oraz w martwym ciągu 220 kg. 


Jakub Golak w kat 83 kg (senior) wrócił z Mistrzostw ze srebrem. Ełczanin w przysiadzie osiągnął 250 kg, wyciskając sztangę leżąc 120 kg oraz w martwym ciągu 250 kg. 

Jakub Golak:
Uważam, ze zawody w naszym wykonaniu wypadły bardzo dobrze i jako trenerzy razem z Dominikiem jesteśmy bardzo zadowoleni ze swoich podopiecznych. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces, a on z kolei dał nam kolejną porcję motywacji i nakręca nas do jeszcze większej pracy na treningach. W tym roku zdobyliśmy mnóstwo medali na arenie krajowej, ale wierze ze następny będzie jeszcze lepszy. Przed nami czas świąteczny wiec życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świat. Swoim zawodnikom nakazałem jeść wszystko na co maja ochotę, ale po świętach powoli ruszamy z przygotowaniami na nowy rok. Zapraszam każdego kto chciałby spróbować swoich sił w Trójboju Siłowym na VIP GYM w Ełku Grajewie czy Olecku.