W 13 rundzie piłkarskiej forBET IV ligi, MKS Mazur Ełk pokonał znajdującą się na 13-stej pozycji drużynę Zatoki Braniewo 5:1! Bramkami uraczyli nas trzykrotnie M.Łapiński, Berezowsky oraz Szulc. Mecz poprzedziło uroczyste odsłonięcie tablic najsłynniejszego działacza oraz trenera Stefana Marcinkiewicza, którego obecność zdecydowanie było czuć w trakcie dzisiejszego spotkania.


W pierwszej połowie gospodarze pokazali, że do nich należy to boisko. Mimo przewagi fizycznej zawodników z Braniewa nasi piłkarze często wygrywali starcia o piłkę, na plus wychodziła również gra defensywna. W 30 minucie spotkania pierwszą bramkę z bezpośredniego rzutu wolnego strzelił Mariusz Łapiński. Niestety widoczne są braki w dograniach oraz brak pewności siebie przy strzałach "z pierwszej piłki". Z wynikiem 1:0 sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy spotkania.

Z szatni nasi gracze wychodzą lekko zaspani, zbędna utrata piłki oraz tragiczny błąd na linii obrony skutkuje przelobowaniem Bartłomieja Danowskiego przez Kamila Graczyka. Mamy 1:1. Piłkarze biorą się w garść, zaczynamy grać agresywniej i pewniej. W 53' po walce w polu karnym gości sędzia odgwizduje karnego, którego skutecznie wykorzystuje Łapiński.

Fot. Paweł Godlewski (MKS Mazur Ełk) 


Na kolejny gol czekamy do 88' i znów fenomenalny w tym spotkaniu Łapiński strzela prosto w okienko. Osłabionych zmianą bramkarza gości dobija w 91' Szulc oraz w 93' Oleksandr Berezovskyi. Tak oto nasi piłkarze z wynikiem 5:1 kończą emocjonujące spotkanie, umacniając się na 10 pozycji w tabeli doganiając powoli drużynę MKS'u Korsze. Następne spotkanie Mazurowcy rozegrają w Biskupcu z zamykającą tabelę forBET IV ligi "Tęczą".

Mazur Ełk - Zatoka Braniewo 5:1 (1:0)

Skład MKS Mazur Ełk:
Danowski, Wielgat, Waszkiewicz, Rosiński, Gosiewski, Łapiński, Woźniak, Stawiecki, Dębek, Berezovskyi, Skalski
Rezerwowi: Moldenhower, Dobkowski, Szulc, Prusinowski, Cichy, Żołądkiewicz

Fot. Paweł Godlewski (MKS Mazur Ełk). Bramka Łapińskiego Pozostałe rozegrane spotkania forBet IV ligi 
MKS Korsze 2:3 Stomil II Olsztyn
ITS Jeziorak Iława 3:0 Mamry Giżycko
Polonia Lidzbark Warmiński 0:4 Olimpia II Elbląg
Granica Kętrzyn 1:0 Warmia Olsztyn
Mrągowia Mrągowo 4:0 Błękitni Orneta
Pisa Barczewo 0:2 GKS Wikielec
Tęcza Biskupiec 1:4 Motor Lubawa