Data wydarzenia: 29.11.2019 19:00 - 29.11.2019 23:00
Miejsce wydarzenia: Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR w Ełku

Ełk Boxing Show już 29 listopada o godz. 19.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Ełku. W walce wieczoru wystąpi ełczanin Michał Syrowatka.


Już 29 listopada w Ełku odbędzie się 40-jubileuszowy event grupy Chorten Boxing Production – Wasilewski Ełk Boxing Show.


16 października w Urzędzie Miasta Ełku odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia, w której wzięli udział: prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz; Michał Syrowatka - ełczanin walczący w kategorii junior półśredniej, zdobywca pasa mistrza WBF International; Dariusz Snarski - polski bokser, olimpijczyk, główny organizator Gali w Ełku, promotor Michała Syrowatki; Mieczysław Wasilewski - prezes zarządu Developer Wasilewski Sp. z o.o., sponsor wydarzenia.

Podczas wydarzenia odbędą się 3 walki boksu zawodowego i 4 walki boksu amatorskiego, w których wezmą udział zawodnicy m.in. z Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk, ale także z Ukrainy, Litwy i Białorusi.

W walce wieczoru przeciwnikiem ełczanina, Michała Syrowatki będzie Niemiec Tureckiego pochodzenia, Atilla Kayabasi. Walka zaplanowana jest na 8 rund.

Ełcka Gala Boksu będzie transmitowana na żywo w telewizji Polsat Sport. Impreza objęta honorowym patronatem prezydenta Ełku, oraz finansowana z budżetu miasta Ełku ok. 90 tys. zł. 
 
Zapowiedź