Data wydarzenia: 25.08.2019 12:00 - 25.08.2019 21:00
Miejsce wydarzenia: Wiśniowo Ełckie boisko szkolne

Czas żniw i zbierania plonów dobiega końca. Tradycją jest, że po zakończeniu ciężkiej pracy rolnicy świętują. Składają na Ołtarzu wieńce dożynkowe i zebrane plony, łamią się chlebem upieczonym z zebranych ziaren.

Mamy przyjemność w imieniu organizatorów zaprosić wszystkich na dożynki gminno - parafialne w Wiśniowie Ełckim. Zgodnie z tradycją jest czas na pracę, modlitwę jak również powinien znaleźć się czas na zabawę.

W tym roku Święto Plonów zaplanowane jest na 25 sierpnia i odbędzie się w Sołectwie Wiśniowo Ełckie. Msza Święta z poświęceniem plonów i przyniesionych przed Ołtarz darów, sprawowana będzie w kościele pw. Matki Boskiej Gromnicznej w Wiśniowie Ełckim. Po zakończonej eucharystii organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy, na boisko przy szkole podstawowej. Atrakcji zaplanowano wiele dla osób w różnym wieku. Oprócz konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejsze ciasto, odbędą się również gry i zabawy dla dzieci. Wydarzenie zakończy się występem zespołów muzycznych, przy których można będzie potańczyć pod gwiazdami.

Gwiazdami wieczoru będą:
- Zespół Whisper
- Zespół Kris

Szczegółowy harmonogram Dożynek na plakacie: