W poniedziałek 9 września br. w auli WSFiZ w Ełku miało miejsce ważne dla miasta wydarzenie. Ważne z punktu widzenia sportu oraz wychowania dzieci i młodzieży.


Aula uczelni szczelnie wypełniła się dziećmi, rodzicami, działaczami oraz przedstawicielami sponsorów. 
W obecności wyżej wymienionych, Senator Małgorzaty Kopiczko oraz Prezydenta Miasta Ełku - Tomasza Andrukiewicza doszło do fuzji 2 akademii piłkarskich trenujących dzieci i młodzież. 

Fuzja klubów oraz umowa partnerska  
Umowę podpisały Piłkarskie Talenty oraz Akademia Rona Ełk. Od tej pory jest jeden duży klub Akademia Junior Ełk.
Ta fuzja to wyjście naprzeciw oczekiwaniom oraz podniesienie jakości szkoleń. Nowość to przede wszystkim system szkoleniowy Coerver Coaching. Piecze nad adeptami piłkarskimi sprawować będzie 5 trenerów! Osobny trener bramkarzy, trener motoryki, trener Coerver Coaching oraz trenerzy złotej grupy. 

Z nowo powstałym klubem umowę partnerską podpisał klub UKS JUNIOR Ełk. Dzięki niej zawodnicy Akademii będą mogli grać w rozgrywkach ligowych. 

Po połączeniu klubów, Akademia Junior Ełk ma w swoich szeregach około 200 podopiecznych! 

Wyjątkowi ludzie i wyjątkowy klub
Akademie tworzą wyjątkowi ludzie, inne gminy i kluby powinny brać przykład - ocenił Prezydent Andrukiewicz. Dodał też, że liczy na współpracę akademii z najstarszym w mieście klubem - Mazurem Ełk. Tak aby adepci zasilali jego szeregi w rozgrywkach seniorskich. Kończąc swoje przemówienie stwierdził, że obiekty sportowe w Ełku czekają, a pozyskanie środków na działalność nie powinno być problemem ponieważ w Akademii Junior Ełk są ludzie którzy wiedzą jak to robić (...)

Z pasją po marzenia
Senator Małgorzata Kopiczko wyraziła swoje uznanie działaczom tworzącym nowy klub oraz wspomniała motto trenerów Furmana oraz Gondka: z pasją po marzenia. Senator Kopiczko obiecała też w razie potrzeby swoje wsparcie w pozyskiwaniu środków z Ministerstwa Sportu. 

Na zakończenie młodzi sportowcy mogli odebrać nowe stroje zakupione dzięki firmie Budowlanej Master Łukasz Staniszewski oraz J&H Olender. 

Mateusz Furman, Adrian Kochanowski oraz Patryk Gondek podpisują umowę łączącą dwa kluby


Kadra akademii