Już w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego Mazurski Klub Sportowy podejmie KS Wasilków. Przeciwnik okupuje dolną część tabeli podlasko-warmińsko-mazurskiej 3 ligi.

Ełcki zespół plasuje się w tej chwili na 2 pozycji za Olimpią Elbląg.  Warto przy tym dodać że MKS jest jedynym zespołem któremu udało się pokonać lidera rozgrywek.

Celem drużyny jest oczywiście awans do zreformowanej 2 ligi i nikt w ten awans nie wątpi.  Władze MKS wprowadziły nową jakość zarządzania klubem . Podczas rozmowy vice prezes klubu zapewnił mnie o stabilnej sytuacji w zespole i ambitnych planach nie tylko na ten sezon ale i na przyszłe lata.

Ponadto w dniu dzisiejszym odbywa się spotkanie sponsorów klubu z prezydentem miasta Ełk Tomaszem Andrukiewiczem. Celem spotkania jest prezentacja działań MKS-u oraz integracja ełckiego środowiska biznesowego. Dla utrzymania dobrej sytuacji i dalszego rozwoju MKS potrzebne jest wsparcie wielu nowych podmiotów i firm. 

 

MKS powstał w 2015 w wyniku połączenia MKS Mazur Ełk oraz Ks Płomień Ełk.  Fuzja nie obyła się bez problemów.  Oprócz  trudności formalnych i finansowych wynikł „konflikt” z kibicami klubu MKS Mazur 1946.  W wyniku fuzji powstał nowy twór sportowy który nie jako zerwał z historią powojennego Mazura. Kibice nie chcą pogodzić się z tą sytuacją. Zapowiadają dalsze starania o przywrócenie historycznych barw klubu.
Pewne jest że obie strony chcą dobra zespołu oraz pozytywnego wizerunku miasta.  Już w sobotę będzie okazja aby się dobrze zaprezentować,  zarówno na boisku jak i na trybunach.