Dziś w hali sportowej przy ul. Jana i Hieronima Małeckich 1A rozgrywany był pierwszy dzień I Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Black Shadows pod Patronatem Prezydenta Miasta Ełk. Zawody zorganizowała szkółka Piłkarskie Talenty Ełk, a do rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zespołów z województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Podlaskiego.

Dziś do rywalizacji przystąpił rocznik 2009 i młodsi.  Mateusz Furman, organizator:  zespoły zostały podzielone na 2 grupy z których awansowały dwie najlepsze. Te spotykały się ze sobą w pół-finałach, walce o 3 miejsce oraz finale. Mecze rozgrywane były na dystansie 10 minut każdy.
Jak dodaje Furman, Dla dzieci jest to ogromna frajda i mnóstwo radości. Oczywiście najważniejszy jest sam udział w zawodach. Oprócz emocji sportowych na imprezie pojawił się też mikołaj który przyniósł dzieciom prezenty, słodycze i balony. 

W finale po emocjonującym spotkaniu (2:2) oraz rzutach karnych zwyciężył zespół Mazuria Giżycko. Drugim miejscem musiała się zadowolić  Rona I. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Goal Giżycko.   
Pozostałe zespoły biorące udział w turnieju:  Rona 03 Ełk II, Piłkarskie Talenty Ełk, Warmia Grajewo, Luks Wydminy, AMP Piątnica, Akademia 2012 Suwałki, Piłkarskie Talenty Ełk II , Mks Elk, Salos Ełk. 

Jutro tj. 10.12.2017 w drugim dniu turnieju grać będzie rocznik 2010 i młodsi. W Ełku dodatkowo pojawią się zespoły: Juniora Białystok, Piasta Białystok, Włókniarza Białystok oraz Promienia Mońki.