W zeszłą sobotę, 16 listopada MKS Mazur Ełk zmierzył się w ramach wiosennej rundy ForBET IV ligi z drużyną Mamry Giżycko.


Ostatnie miesiące dla Mazura były bardzo ciężkie. Braki w kasie, strajki zawodników, dymisja zarządu klubu. Wszystko to odbijało się na wynikach, jednak ostatnie mecze napawały kibiców nadzieją. Wysokie wygrane z Błękitnymi Orneta czy Zatoką Braniewo (kolejno 4-0 oraz 5-1) sprawiały, że ełczanie zaczęli wspinać się po szczeblach ligowej drabiny. Tak oto po podziale punktów z drugim składem drużyny Olimpii Elbląg, Mazur z dorobkiem 21 punktów zajmował 8 pozycje w tabeli.

Mecz z Mamrami Giżycko 
Ze względu na dobre warunki atmosferyczne, zarząd WMZPN wraz z częścią klubów zgodzili się, by pierwsze dwie kolejki rundy wiosennej odbyły się jeszcze w listopadzie. W zeszłą sobotę kibice byli nastawieni na wygraną, pamiętali poprzedni mecz z zawodnikami z Giżycka (zakończony 1-2 z korzyścią dla Mazura), oraz całkiem dobrą formę, którą prezentowali ostatnio piłkarze ełckiego klubu. Okazało się jednak zupełnie inaczej.  Pierwsze 45' mięło bezbramkowo, ale w 69 minucie zawodnik drużyny z Giżycka Mateusz Skonieczka dał prowadzenie dla gości. Cztery minuty później z rzutu karnego Mazurowcy tracą kolejną bramkę. Grając w osłabieniu (czerwona kartka dla Dawida Skalskiego), w przeciągu paru minut do siatki gospodarzy dwukrotnie trafia ponownie Mateusz Skonieczka, zaliczając tym Hattricka. MKS Mazur Ełk - Mamry Giżycko 0-4. 

Radosław Dorszewski nowy prezes klubu. Zdjęcia autorstwa Pawła Godlewskiego. 

Przyszłość Mazura z nowym prezesem
23 listopada miał odbyć się mecz w Korszach z tamtejszą drużyną, jednak został odwołany i przełożony na datę 21 marca 2020 roku. Miejmy nadzieję, że w trakcie zimowej przerwy, zawodnicy zbiorą sił do dalszej walki o punkty i awans do III ligi. Jest tez nadzieja na naprawę sytuacji w zarządzie klubu, został wybrany nowy prezes, a jest nim Radosław Dorszewski! Najbardziej doświadczony zawodnik w naszej drużynie, wychowanek Mazura, który w barwach ełckiego zespołu zdobył 18 bramek w 43 meczach. Lata od 1999 do 2018 spędził w Niemczech gdzie grał w zespołach SV Langendreer (NRW Liga), TuS Ennepetal (Oberliga) oraz SW Breckerfeld (Bezierksliga) strzelając ok. 285 bramek.
Trzymamy kciuki i liczymy na sukcesy!