W XIV kolejce ForBET IV liga MKS Mazur Ełk pokonał na wyjeździe drużynę GSZS Delfin Rybno. Pierwsze w historii spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 1:2.


W sobotę 17.10 piłkarze MKS Mazur Ełk po raz pierwszy w historii zmierzyli się z drużyną GSZS Delfin Rybno. W 40 minucie drużyna z Ełku wyszła na prowadzenie dzięki bramce Oleksandra Beresovskyi'ego. Gospodarze wyrównali w 70 minucie, jednak w doliczonym czasie gry do bramki Delfina Rybno trafił Patryk Rosiński. Historyczny mecz zakończył się zwycięstwem MKS Mazur Ełk 1:2. 

Ze względu na najnowsze obostrzenia, mecz w Rybnie odbył się bez udziału publiczności. 

Wypowiedź pomeczowa trenera Pawła Sobolewskiego.
Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Ostatecznie mecze wyjazdowe nam nie wychodziły, to bardzo dobry moment na przełamanie tej złej passy. Wyszliśmy na to spotkanie w trochę innym ustawieniu niż zawsze. Bardzo ważne było piękne trafienie Berezovksyi'ego przed zejściem do szatni. W drugiej połowie w wymianie ciosów byliśmy dużo konkretniejsi, raz trafiliśmy w słupek. Na szczęście mądrze w polu karnym Delfina zachował się Patryk i mogliśmy cieszyć się z trzech punktów.
Jak mówiłem, zdecydowaliśmy się na nowe ustawienie a od początku pierwszy raz w sezonie bardzo dobre zawody zagrał Maciej Dobkowski. Rafał Sosnowski popisał się świetną interwencją, trudniejszą niż w meczu z Zatoką.
Zawodnicy za ten mecz zasługują na prawdę na brawa. Te punkty za ich postawę w meczu im się należą. Przez pełne dziewięćdziesiąt minut dążyli do zwycięstwa i cieszę się, że otrzymali zasłużoną nagrodę.
Wyniki XIV kolejki ForBET IV liga


(źródło wmzpn.pl)

Aktualna tabela forBET IV liga

 

W następnym spotkaniu MKS Mazur Ełk zmierzy się z zajmującą 15 miejsce w tabeli KKS Warmią Olsztyn.