W dniach 26.08-31.08.2019 w Gyor na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy - WAKO Children, Cadets & Juniors European Kickboxing Championships. Wśród 1991 zawodników znalazła się też Oliwia Gajewczyk z ełckiej Szkoły Walki Thor. Oliwia została już okrzyknięta nadzieją Polskiego Kickboxingu!

W Mistrzostwach wystartowało 1991 zawodników z 39 krajów, o tytuły mistrzów Europy walczono w 5 formułach.
Oliwia Gajewczyk startowała w najcięższej formule K1 Rules. Swoją walkę finałową stoczyła z greczynką Tsaousi Agathi.

„Nie było łatwo”- mówi Oliwka, greczynka była wyższa i cięższa. Niewygodnie się z nią walczyło, ale punktowałam zdobywając przewagą - relacjonuje dalej fighterka z Mazur. Oliwia pewnie wygrywała każdą rundę i wynikiem 3:0 zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii junior młodszy +60kg !

Na profilu Szkoły Walki Thor czytamy:
Mało kto wie ile Oliwka musiała wylać potu i łez. Jak często musiała zaciskać zęby, bo kontuzja nie pozwalała jej na optymalny trening. Ile razy puszczały nerwy, przychodziło zwątpienie, bezsenność. 

Złotego medalu na Mistrzostwach Europy nie zdobywa się przypadkiem.
Kiedy na początku roku podczas pierwszej juniorskiej walki potwierdziła swoją gotowość i formę, zaczął się jej okres przygotowawczy do Mistrzostw Polski w Formule Low Kick. Mistrzostwa odbyły się w pierwszym tygodniu kwietnia. Sumiennie przepracowany cykl treningowy zaowocował złotym medalem i tytułem Mistrzyni Polski w formule low-kick. Niestety, po powrocie nie miała czasu na odpoczynek gdyż za 3 tygodnie odbywały się następne Mistrzostwa Polski tym razem w prestiżowej formule K-1, z których również przywiozła złoty medal, tytuł najlepszej zawodniczki oraz powołanie do kadry narodowej !
Po tym sukcesie regeneracja kolejny raz musiała poczekać, ponieważ za 3 tygodnie odbywał się na Węgrzech Puchar Świata w K1. Także z ogromną presją i brakiem odpoczynku Oliwka musiała wejść w intensywny okres treningowy przed pucharem świata. Złoty medal, łzy i powrót na salę treningową. Chwila "odpoczynku", zgrupowania kadry, złoty medal podczas Pucharu Polski i ciężki okres treningowy przed Mistrzostwami Europy, które odbyły się w 26-31 sierpnia również na Węgrzech, a z których jak już wiecie przywiozła złoty medal i tytuł mistrzyni Europy w formule K1!
Nikt nie wie ile walk stoczyła sama z sobą...
Oliwka zapisała się w historii klubu jako pierwsza reprezentantka Polski, jako pierwsza podwójna złoto- medalistka mistrzostw Polski, jako pierwsza zdobywczyni Pucharu Świata i pierwsza Mistrzyni Europy!!!
W imieniu klubu chciałbym podziękować wszystkim, którzy polubili, udostępnili i skomentowali post z informacją o złotym medalu.
Oliwka zasłużyła na oklaski, uwagę i gratulacje. Dziękuję wszystkim portalom informacyjnym, które dopytują o informację i chcą ją udostępniać. Dziękuję naszym sponsorom i miastu za środki dzięki którym klub może funkcjonować i dzięki którym stać jest nas na rozwój mistrzów.
Oliwka dokonałaś wielkich rzeczy, 5 złotych medali z najważniejszych zawodów kickboxerskich, w 8 miesięcy! Jesteśmy pod wrażeniem i dumni z Ciebie !!!

Oliwia na ustach całej Polski oraz okrzyknięta nadzieją Polskiego Kickboxingu!
(...) Niestety, nie ma dziewczyn z mojej kategorii wagowej, więc sparuję z chłopakami albo z dziewczynami z niższej wagi. Ale wtedy skupiam się bardziej na sprycie ringowym niż na sile (...) Czytaj więcej: 
"Nadzieja Polskiego Związku Kickboxingu" - Oliwia Gajewczyk, Mistrzyni Polski juniorek młodszych w K1 Rules 

Przypomnijmy, Oliwka w maju br. zdobyła Puchar Świata podczas Hungarian Kickboxing World.
Mistrzostwa odbywające się na Węgrzech przebiegły dla ełczanki bardzo pomyślnie. W półfinale  zdecydowanie wygrała z Węgierką Aliz Dóka. W wielkim finale czekała Ukrainka Anna Afanasova. Ta została znokautowana przez zzawodniczkę z Ełku już w pierwszej rundzie!
Tym samym w kategorii junior młodszy, +60 kg, Puchar Świata trafił w ręce Oliwii Gajewczyk z ełckiej Szkoły walki Thor.