O wielkich zmianach w swojej sportowej karierze Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) informuje na łamach boxing.pl. Z artykułu dowiadujemy się, że ełczanin już nie trenuje z Andrzejem Liczikiem. Współpraca trwała blisko dekadę. Przypomnijmy, że Syrowatka w roku 2017 na Londyńskim Wembley Arena pokonał Robbiego Davisa Juniora i zdobył pas kontynentalny WBA kategorii junior półśredniej. Stracił go w rewanżu w kwietniu 2018 roku.Jakie plany ma zawodnik Babilon Promotions?

Po wypełnieniu umowy z Dariuszem Snarskim i dwóch wygranych walkach w 2019 roku w Białymstoku i Ełku nawiązał współpracę z Tomaszem Babilońskim - nowy promotor. 
Bilans walk w 2019 to dwie wspomniane walki i przegrana w Danii. Tam został wypunktowany w walce o pas Unii Europejskiej przez Enocka Poulsena. Wg niektórych była to ostatnia szansa na kolejne walki o coś większego. Michał Syrowatka uciął, że na takie podsumowania będzie czas po zakończeniu kariery... 
Wiadomo, że sporty walki stanęły tylko Marcin Najman leżał na deskach także przyszłe walki to wielka niewiadoma. Zapytany o starcie z Przemysławem Runowskim "Kosiarzem" (18-1, 4 KO) wg ełczanina jest ono oczekiwane przez wiele osób.


Kto będzie nowym trenerem Michała, co robi w czasie pandemii Covid 19 i jak dba w tym czasie o formę? 
Polecamy cały wywiad na boxing.pl

Syrowatka w Ełku (listopad 2019)