15 grudnia 2018 roku w ełckiej Hali Sportowo - Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Gala DSF Kickboxing Challenge - Eliminator.


DSF Kickboxing Challenge to Polska federacja promująca kickboxing w formułach K-1, Full Kontakt oraz Muay Thai. Jednym z bardziej znanych zawodników związanych z federacją jest popularny Marcin "Różal" Różalski walczący również w MMA.
Dzięki staraniom i współpracy ełckiej Szkoły Walki Thor właśnie z federacją DSF w naszym mieście udało się zorganizować galę walki na zasadach K-1.

Kibice którzy przybyli na galę przy ulicy Św. M. M. Kolbe zobaczyli 8 pojedynków w formule K-1. Każdy z nich zakontraktowany był na 3 rundy po 3 minuty. Zawodnicy którzy pojawili się w Ełku to czołówka Polski w kickboxingu. Wśród zawodowych walk panów oglądaliśmy reprezentantów kadry narodowej, wielokrotnych medalistów mistrzostw kraju czy tez imprez rangi międzynarodowej takich jak Mistrzostwa Europy.
W karcie dań znalazło się też miejsce na pojedynek pań. W tej Paulina Ilnicka z Olsztyna walcząca w stylu Muay Thai decyzją sędziów uległa Kamili Gołębiewskiej (Radzymin). 

Ełcki akcent
W swoim debiucie zawodowym w kategorii wagowej 60 kg, Rafał Tronci (19l) ze szkoły Walki Thor po bardzo zaciętej walce przegrał na punkty z Radosławem Kuzia - mistrzem Polski Służb Mundurowych, mistrzem Polski Full Contact oraz mistrzem Polski Kick Light.

Na zdj. Tronci vs Kuzia


Eliminator - walka wieczoru
Pierwsze 2 walki podczas gali to tak zwany eliminator. Zwycięzcy tych pojedynków awansowali do finału eliminatora aby tam zmierzyć się w walce wieczoru i zdobyć kontrakt z federacją DSF. W tej lepszy okazał się Daniel Kolasiński z Palestra Warszawa i po pasjonującej walce pokonał na punkty Damiana Piskorza z klubu Hunter Bydgoszcz. 


Jak mówi organizatorka, Katarzyna Sztramko ze Szkoły Walki Thor - gala była bardzo mocno obsadzona utytułowanymi zawodnikami, a zainteresowanie imprezą w Ełku było bardzo duże. Już w drugim tygodniu nie było wejściówek na imprezę, a wciąż przychodziły nowe zapytania. Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu miasta, sponsorów oraz dzięki współpracy i współorganizacji z federacją DSF. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta miasta oraz PZKB.  

Kolejne imprezy DSF w Ełku?
Podczas wręczania pucharów dla zwycięzców walki wieczoru, Prezes Federacji DSF Sławomir Duba zapytany przez prowadzącego galę Michała Tyszkiewicza czy będzie kolejna impreza w Ełku, odpowiedział twierdząco. Więcej zdjęć w galerii

Transmisja z gali w Ełku: DSF live