3 listopada w hali sportowo-widowiskowej ełckiego MOSiR-u odbyła się kolejna odsłona Extreme Fight Cage. Zaprezentowane walki w formule MMA oraz jedna w formule K1 zapewniły zgromadzonej widowni dużą dawkę sportowych emocji.


W pierwszej bardzo zaciętej walce Patryk Szwajkowski (Dziki Wschód Biała Podlaska) pokonał po jednogłośnej decyzji sędziowskiej Romaniuka z Vale Tudo Białystok.


W kategorii do 61 kg przeciwnikiem Dawida Niedzwiedzkiego z MMA Team Ełk był Miłosz Wąsik. Po pięknym boju decyzją sędziów wygrał zawodnik z MMA Krosno. 


W kategorii do 66 kg Szymon Biłas (Spartakus Fight Rzeszów) pokonał Krystiana Noska z Fight Klub Łomża. Tu decyzja sędziowska była jednogłośna, ale nie oddaje ona dramaturgii walki.  


Formuła K1 do 77 kg. 
Jedyną walką rozegraną na zasadach K1 był pojedynek Dominika Owsianego (MMA Krosno) z Jakubem Łętowskim (Vale Tudo Białystok). Ten pojedynek rozgrzał chyba wszystkich zgromadzonych na hali przy ulicy Kolbego. Zawodnicy nie szczędzili sobie potężnych wysokich kopnięć, kolan czy low-kicków zwalających przeciwnika z nóg. Sędziowie czuwający nad poprawnością przebiegu walki musieli studzić zawodników licznymi ostrzeżeniami i karami. Po wyczerpujących 3 rundach jednogłośną decyzją wygrał Dominik Owsiany z Krosna. 
Dwa nokauty w kategorii do 70 kg. 
Adrian Dobrzycki (MMA Team Ełk) zwyciężył przez nokaut techniczny. Jego przeciwnikiem był Białorusin Alexiei Biruk. 
Kacper Kozikowski reprezentujący również MMA Team Ełk pokonał reprezentanta Strefy Walki z Grodna. Alek Biruk został znokautowany przez ełczanina w 1 rundzie. Po wysokim uderzeniu nogą Kozikowskiego ten nie był wstanie kontynuować walki (zdjęcia).


W walce wieczoru Piotr Mróz (MMA Team Ełk) pokonał Łukasza Bugarę z Natal Gold Team. Ełczanin swoją przewagę w całej walce potwierdził zasypując gradem ciosów obalonego przeciwnika. Walkę przerwał sędzia.  

WSZYSTKIE ZDJĘCIA DOSTĘPNE W GALERII