Mistrzowi świata nie przeszkadza organizacja zawodów w miejscowości która liczy mniej niż 1000 mieszkańców! Robi to cyklicznie, a to już 3 impreza która wyszła spod jego ręki.

Wyjeżdżamy z Ełku po 10 rano, do pokonania tylko 35 km więc się nie śpieszymy. Na miejscu jesteśmy w momencie przedstawiania zawodników. Dodajmy nie byle jakich, czołówka kraju - przecież mistrzowi się nie odmawia :) 
Faworytów zawodów jest kilku między innymi Mateusz Ostaszewski siłacz z Wejherowa - czwarty zawodnik na Mistrzostwach Świata Arnold Classic. 

Kiedy zawodnicy przygotowują się do startu dzieciaki korzystają już z darmowych atrakcji, malowanie twarzy, dmuchane zamki, skakańce, trampoliny i inne.

Zawody rozpoczynają się od tak zwanego nosidełka... do przeniesienia rama o wadze 320 kg. Odpoczynku nie ma, na zawodników czeka jeszcze opona o wadze 300 kg. Trzeba ją przewrócić 6 razy.

Kolej na Spacer Buszmena czyli 360 kg na barkach i "sprint" 2 x 15 metrów. Proszę sobie wyobrazić ile muszą znieść kolana takiego strongmana. Ciężar 360 kg plus masa własna... to niemal pół tony!

Pomiędzy turami organizatorzy zadbali też o rozrywkę dla kibiców. Konkursy wytrzymałościowe z nagrodami, Zumby czy pokaz legendy sportów siłowych Tomasza "Papaja" Lecha . 

Z pozostałych ciekawszych konkurencji to oczywiście martwy ciąg przy pomocy VW golfa. Żeby nie było za łatwo to mistrz osobiście z pomocnikami dorzucił do bagażnika 7 odważników o masie 20 kilogramów każdy. Zawodnicy w 60 sekund wyciskają maksymalnie dużo powtórzeń. Maksymalnie dosłownie, niektórych zawodników łapią skurcze. Ostatnią konkurencją są kule o masie od 100 do 160 kg. Trzeba je usadowić na specjalnie przygotowanych stanowiskach w jak najkrótszym czasie.  Tu bezkonkurencyjny jest Mateusz Ostaszewski. Wymazany klejem robi to w zaledwie 25 sekund i tym samym przypieczętowuje zwycięstwo w całych zawodach. 


Kto nie był niech żałuje. Rzadko w którym sporcie można zobaczyć jak konkurujący ze sobą zawodnicy mobilizują się na wzajem czy podają swoim rywalom magnezje lub specjalny klej. Kolejna taka okazja już w sierpniu w Augustowie tym razem rangi Mistrzostw Polski. Tam będziemy mogli zobaczyć Mistrza Świata Grzegorza Skowrońskiego w akcji.  W Otwartych Mistrzostwach o Puchar Wójta Gminy Bargłów Kościelny udział wzięli : 
 
Mateusz Ostaszewski Wejherowo
Krzysztof Kacnerski Gdańsk
Jakub Szczechowski Grudziądz
Piotr Czapiewski Nidzica
Mariusz Dorawa Zblewo
Grzegorz Łaniewski Sztabin 
Piotr Kowalczyk Augustów
Marcin Skowroński Bargłów