Rozbudowa ełckiego skateparku dobiegła końca. W minioną sobotę (26 maja 2018 r.) odbyło się otwarcie skateparku po jego rewitalizacji. Podczas otwarcia odbyły się zawody skateboardowe, w trakcie których mogliśmy zobaczyć zawodników rywalizujących między sobą na deskorolce, hulajnodze, bmx oraz rolkach.


Rewitalizacja skateparku powstała przy współpracy z ełcką młodzieżą korzystającą z obiektu. To właśnie młodzi zasugerowali władzom miasta jakich elementów brakuje w ełckim skateparku. Obiekt został wyposażony w nowe elementy m.in. ściankę, miniboxa, minirampę, spine oraz rurę. 

Przy okazji rozbudowy skateparku zwrócono również uwagę na znajdujące się w pobliżu miejsce do ćwiczenia street workout'u, które zostało powiększone o nowe elementy. Dzięki rozbudowie miejsce to jest przystosowane do ćwiczeń nawet dla najbardziej wymagających i bez problemu mogą odbywać się tam zawody nawet rangi ogólnopolskiej.

Podczas otwarcia odbyły się zawody jazdy na hulajnodze, rolkach, deskorolce oraz bmx'ie. Łącznie w zawodach wzięło udział 40 uczestników z takich miast jak: Białystok, Giżycko, Augustów, Grajewo. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko przez uczestników zawodów ale również przez oglądających. Podczas imprezy mogliśmy obejrzeć również pokaz street workout wykonany przez ełczan.