Zapytaliśmy Jarosława Olszewskiego, prezesa ełckiego Mazura, jak wygląda sytuacja finansowa oraz organizacyjna na 3 tygodnie przed startem rundy wiosennej.


Ostatni czas dla ełckiego Mazura był bardzo ciężki. W zarządzie klubu zostały tylko dwie osoby, sponsorów nie było, a wydatki wzrastały. Sytuacja finansowa była na tyle tragiczna, że spotkania wyjazdowe rundy jesiennej były zagrożone. Co więcej, mało brakowało aby nie odbyło się spotkanie z Polonią Warszawa na własnym boisku! Kibice warszawskiej Polonii zbierali pieniądze dla ełckiego Mazura

Sytuacja w klubie
Na dzień dzisiejszy sytuacja jest coraz lepsza. Klub pozyskał nowych sponsorów i trwają rozmowy z kolejnymi przedsiębiorstwami. Klub wzbogacił się również o nowych, młodych piłkarzy. Mimo to dług dalej ciąży na klubie w kwocie 100 tys. zł. Pieniądze zbierane są online: zrzutka, oraz poprzez przekazanie 1% na Miejski Klub Sportowy ,,MAZUR” - nr KRS: 0000332587.


Korporacja wesprze Mazura za każdy kurs!

Jednym z ważniejszych sponsorów klubu jest korporacja Euro Taxi, która sama zgłosiła się do klubu. Jak powiedział Olszewski „jeden z sympatyków Mazura jeździ w tej korporacji i od niego wyszła inicjatywa”.
10 gr – to tyle przekazuje dla klubu korporacja za każdy kurs ich taksówek. Mało i nie mało, ale każdy grosz jest dzisiaj potrzebny do utrzymania klubu.

Kolejnym sponsorem klubu jest Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Ełku. Szkoła zaoferowała ze swojej strony apartamenty dla młodych piłkarzy klubu, którzy są spoza miasta.

Wśród sponsorów jest również ełckie przedsiębiorstwo CMB, które zadeklarowało się przekazywać 0,4% na rzecz Mazura z zakupionych materiałów budowlanych. Pomogą również firmy: New House oraz Wasilewski Developer który udostępnił dodatkowo 25 osobowego busa na wyjazdowe spotkania. 

Karta Rodzina Mazura
Klub na dniach uruchomi karty Rodzina Mazura. Będzie to karta zastępująca karnety i będzie sprzedawana na okres 12 miesięcy. Dodatkowym atutem będzie to, że w wybranych punktach usługowych, sklepach będziemy mogli uzyskać rabat. Karta będzie do nabycia w kwocie ok. 150 zł, ale jeszcze trwają rozmowy i może to być inna kwota. 

Członek zarządu pilnie poszukiwany!
W dniu 18.02.2019 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków MKS Mazur Ełk. Przedstawiono stan faktyczny, w jakim obecnie znajduje się ełcki klub. Niestety, gdy doszło do wyboru nowego Zarządu, zabrakło osób chętnych na stanowiska członków zarządu. W związku z powstaniem tej patowej sytuacji decyzją członków zebrania, obrady zostały zawieszone do dnia 25.02.2019 roku.

Jak będzie na kolejnym walnym zebraniu? „mamy nadzieję, że w końcu ktoś zgłosi się na stanowisko członka zarządu. Rozmawialiśmy z prezydentem, aby oddelegował któregoś z radnych na to stanowisko, ale nie dostaliśmy odpowiedzi” mówi Olszewski. 

Mecze kontrolne
W przerwie zimowej Mazur rozgrywa mecze kontrolne, podczas których piłkarze przygotowują się do inauguracji rundy wiosennej.
„Chłopaki na treningach dają z siebie wszystko i nie raz schodzą z boiska na czworaka” mówi prezes klubu.

MKS Mazur Ełk – Wissa Szczuczyn (1:2)
MKS Mazur Ełk – Promień Mońki (4:2)
MKS Mazur Ełk – Mamry Giżycko (1:1)
MKS Mazur Ełk – Jagiellonia Białystok CLJ (2:3)
23.02 Śniardwy Orzysz godz. 12.30
2.03 MKS Korsze godz. 12.30
9.03 Kowalak K. O. Godz. 10.30

Mecz inauguracyjny rundy wiosennej zagramy na własnym boisku z Pelikanem Łowicz już 16 marca o godz. 13:00. Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej prezes ełckiego Mazura Jarosław Olszewski „będzie to pierwszy i zarazem ważny mecz. Gramy u siebie i liczymy na 3 punkty”.

Prezes Jarosław Olszewski. Fot. Paweł Godlewski