Przypominamy jak klasyfikują się w krajowych i wojewódzkich zestawieniach ełckie licea.

Egzaminy gimnazjalne zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielu uczniów to ogromne źródło stresu i niepewności. Jakby tego było mało, należy jeszcze wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Rodzice chcą mieć pewność, że ich dzieci będą kontynuować naukę w bezpiecznej szkole o dobrej opinii i bardzo dobrych wynikach. Uczniowie zaś w wyborze szkoły kierują się nieco innymi kryteriami, nie zawsze zgadzając się z dorosłymi. Tak czy inaczej wybór szkoły średniej to nie lada dylemat, dlatego przedstawiamy ranking najlepszych szkół w Ełku.

Niepodważalnie od wielu lat najlepsze wyniki uzyskuje I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego  czyli potocznie mówiąc „czerwony ogólniak”, na kolejnym miejscu znajduje się „biały ogólniak” czyli II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego - popularna budowlanka. Kolejne jest Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Samorządowych (w rankingu niesklasyfikowane) .

Powyższe licea uzyskują również wysokie noty w rankingach ogólnopolskich. Czerwony ogólniak zajął 113 miejsce spośród 500 w rankingu ogólnopolskim Perspektyw, a 3 w rankingu naszego województwa, natomiast „biały” uplasował się na 23 miejscu w rankingu wojewódzkim. W tym roku I Liceum Ogólnokształcące w Ełku znalazło się również w ogólnopolskim rankingu szkół olimpijskich na 116 miejscu.

Tak więc w Ełku są dobre szkoły, należy jedynie dobrze zdać egzamin gimnazjalny, wybrać odpowiednią placówkę, a później do egzaminu maturalnego.