Dziś tj. 28 lipca w Ełku na strzelnicy PZŁ odbyły się zawody strzeleckie pod patronatem i o Puchar Prezydenta Ełku. Organizator czyli Klub Strzelecki i Fundacja Sagittarius z Piątnicy k. Łomży przygotowały 5 konkurencji. Pogoda i frekwencja dopisały.


Na zawodach w Ełku pojawiła się ponad setka uczestników z kilku klubów strzeleckich. Jak zawsze na tego typu wydarzeniach nie zabrakło też grona osób, które nie miały wcześniej styczności z bronią. Po spełnieniu odpowiednich formalności mogły podjąć rywalizację pod okiem instruktora.

Rywalizacja w konkurencjach odbywała się w kolejności wg preferencji zawodników:
Trap - w wielkim skrócie to konkurencja polegająca na wykonaniu 10 strzałów przy pomocy strzelby gładkolufowej do rzutek. 
Karabin Centralnego Zapłonu - 10 strzałów stojąc z odległości 50 metrów. Zawodnik ma możliwość wykonania 5 strzałów próbnych. 
Pistolet Centralnego Zapłonu - Strzelanie Dynamiczne. Konkurencja polegająca na oddaniu 10 strzałów do tarcz. Oprócz zdobyczy punktowej liczy się też czas. 
Pistolet Szybkostrzelny (bocznego zapłonu 22LR) czyli dwie serie po 5 strzałów do tarcz obrotowych. Na oddanie 5 strzałów zawodnik ma jedynie 4 sekundy. 
Dwubój czyli dynamiczna konkurencja na specjalnie przygotowanym torze przy użyciu karabinka i pistoletu centralnego zapłonu. Bardzo widowiskowa konkurencja. 
O zasadach i szczegółach konkurencji stanowi regulamin zawodów. 

Strzelectwo to sport dla każdego!
Na zawodach pojawił się zastępca Prezydenta Ełku. Artur Urbański oprócz wręczania nagród najlepszym zawodnikom w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych konkurencjach spróbował swoich sił na kilku stanowiskach strzeleckich. 

Klasyfikacja generalna zawodów
1. Tomasz Szydłowski TARGET Suwałki
2. Daniel Skrzypkowski SAGITTARIUS Piątnica
3. Adam Orzeł 9MM Białystok

Celem zawodów strzeleckich jest m.in. kultywowanie tradycji wojskowych, historii oręża polskiego, popularyzacja strzelectwa oraz zdrowego trybu życia. 

Na zdjęciu Zbigniew Maciejewski z KS Sagittarius przeprowadza instruktaż Arturowi Urbańskiemu.  

Więcej zdjęć w galerii