Po remisach ze spadającym z ligi GKS-em Wikielec (1:1) oraz Pelikanem Łowicz (0:0) ełcki zespół przegrał na wyjeździe z Polonią Warszawa (2:1). Sytuacja w ligowej tabeli jest więc bardzo trudna.


W przedostatnim spotkaniu sezonu 2018/19, MKS zmierzył się u siebie z Łomżyńskim Klubem Sportowym. Po dobrym spotkaniu i pechowo straconych bramkach w ostatnich minutach pierwszej i drugiej połowy 3 punkty znowu poza zasięgiem. 
Skrót spotkania poniżej.MKS EŁK-ŁKS ŁOMŻA 2:2 (2:1)

12' 1:0 Kacper Jagłowski
23' 2:0 Rafał Kalinowski
45' 2:1 Daniel Lemański 
90+1' 2:2 Rafał Maćkowski

Skład MKS EŁK: Radzikowski-Molski, Kuriata, Sobolewski, Berezowskyi, Łapiński, Woźniak (60' Famulak), Ejza, Jagłowski, Świderski (60' Pachucki), Kalinowski (60' Twardowski).

Rezerwowi: Moldenhower, Twardowski, Pachucki, Kalicki, Famulak, Jurczyk.

Jarosław Olszewski - Wiceprezes MKS EŁK powiedział po meczu: 
Cel przed dzisiejszym spotkaniem był tylko jeden wygrać z ŁKS Łomża za wszelką cenę by spokojne zostać w 3 lidze. Niestety jak to bywa w sporcie i w tej dyscyplinie los był przewrotny, bo jeszcze do 44 min wygrywamy 2:0 a już w 45 min do szatni schodzimy z wynikiem 2:1. Podobnie jest z drugą połową bo w doliczonym czasie tuż przed gwizdkiem sędziego przeciwnicy dochodzą nas i kończymy spotkanie wynikiem 2:2. Pomimo tego remisu chciałbym pochwalić cały zespół za zaangażowanie i zdobycie tak cennego 1 punktu. Zdajemy wszyscy sprawę, że jeszcze zostało jedno spotkanie z wiceliderem naszej tabeli, ale po dzisiejszym pojedynku nasi chłopcy zapewniają, że będą walczyli do końca by nie liczyć na rozwój wydarzeń naszych bezpośrednich rywali. Analizując tabelę po dzisiejszych wynikach można powiedzieć, że wiele jeszcze może się wydarzyć, ale trzymajmy wszyscy kciuki by nasz zespół został na tym poziomie rozgrywek. A na koniec chciałbym dodać, że na pewno w ostatnim pojedynku cała Łódź będzie duchem za naszym zespołem.33 kolejka III ligi grupy I

Świt NDM-Victoria Sulejówek 0:1
Drwęca NML-Sokół AL. Łódzki 1:4
Warta Sieradz-Sokół Ostróda 0:2
Ursus Warszawa-Tur Bielsk Podlaski 2:0
Widzew Łódź-Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0
Huragan Morąg-GKS Wikielec 4:0
Legia II Warszawa-Polonia Warszawa 1:2
Olimpia Zambrów-Pelikan Łowicz 3:1

W ostatniej kolejce Sokół Ostróda zagra u siebie z Widzewem Łódź, Legia II Warszawa na wyjeździe z ŁKS-em Łomża oraz Nowe Miasto Lubawskie z Turem w Bielski Podlaskim.