ŁKS Łomża to pewniak do spadku z ligi. Przed dzisiejszym spotkaniem z bardzo skromnym dorobkiem 6 punktów. Mazur z kolei mógł się pochwalić 14 oczkami oraz pozycją wyżej od rywala. W naszej ocenie był faworytem z wciąż realnymi szansami na utrzymanie się w lidze. Punkty jednak zdobywa się na boisku, a ŁKS nie przyjechał oddać ich bez walki.


Stroną przeważającą w całym spotkaniu był zespół z Ełku. Niestety tej przewagi nie udało się potwierdzić. Klarownych sytuacji było bardzo mało, a spotkanie niestety nie należało do porywających. W sytuacji w jakiej znajduje się Mazur podział punktów na pewno nie jest satysfakcjonujący.
Warto wspomnieć, że na spotkanie do Ełku przyjechało kilkudziesięciu kibiców z Łomży. Autokar z kibicami eskortowany był przez liczne siły policyjne wsparte mundurowymi z Olsztyna. Podczas spotkania kibice ełckiego Mazura zapewnili świetny doping oraz oprawę oraz wymieniali "uprzejmości" z gośćmi z Łomży. Ci zaraz po spotkaniu zostali odprowadzeni przez siły policyjne wprost do autokaru.  
Kolejne spotkanie ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim 20 kwietnia o godzinie 11:00 natomiast mecz u siebie w ostatni kwietniowy weekend z Huraganem Morąg - sobota 27 kwietnia o godzinie 17:00. 


MKS Mazur Ełk - ŁKS  1926 Łomża 0:0 

Pozostałe rozegrane dziś spotkania: 
Sokół Aleksandrów - Broń Radom 1:1 
Unia Skierniewice - Polonia Warszawa 2:1 
Ursus Warszawa - Pelikan Łowicz 1:1
Lechia Tomaszów Maz. - Olimpia Zambrów 2:2 
Huragan Morąg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3