To koniec współpracy Mazura z Przemysławem Kołłątajem. Grajewianin pracował w Ełku z zespołem seniorów od listopada 2017 roku (wcześniej trenował Romintę Gołdap oraz Płomień Ełk). O decyzji klub poinformował ma swojej stronie. Kto zastąpi dotychczasowego szkoleniowca mamy dowiedzieć się wkrótce.


KOMUNIKAT TRENERA PRZEMYSŁAWA KOŁŁĄTAJA

Szanowni Kibice.

Kończąc pracę trenera MKS Mazur Ełk chciałbym serdecznie podziękować za cały okres wspólnych przeżyć, tych lepszych i gorszych. Dziękuję MOSIR-owi za bardzo dobrą współpracę, Zarządowi Mazura za możliwość pracy, rodzinie, przyjaciołom, znajomym za wiarę, dobre słowo i wsparcie, drużynie za chwile, które zostaną na zawsze w moim sercu (za pokorę, szacunek i poświęcenie) oraz Bogu, który zawsze nad nami i nade mną czuwał.

To był najtrudniejszy okres mojej pracy trenerskiej, zakończony sukcesem – gdy w czerwcu 2018 utrzymaliśmy się i porażką – gdyż zespół był w strefie spadkowej i spadł, a wiosna 2019 na długo zostanie mi w pamięci. Po spadku udało nam się odbudować i zacząć nowa drogę. Dziękuję.

Całkowita odpowiedzialność za porażkę jest trudna do zaakceptowania, a wzięcie winy na siebie, kiedy coś idzie źle, wymaga olbrzymiej pokory i odwagi. Jest to jednak niezbędne aby się rozwijać i uczyć jako lider. Dziękuję Wam kibice za doping na każdym meczu, byliście fantastyczni.