Dziś tj. 5 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku Mazur zainaugurował piłkarski sezon 2020/21 przed własną publicznością.


Pierwsza odsłona w wykonaniu gości z Korsz oraz podopiecznych grającego trenera Sobolewskiego była delikatnie mówiąc bezbarwna. Należy podkreślić przewagę optyczną ełczan, ale to wszystko. Nie wynikało z tego faktu absolutnie nic. 

Nie wykorzystane okazje...

Po zmianie stron na boisku działo się już znacznie więcej. Przewaga Mazura przeniosła się pod bramkę gości. Około 58' gry dogodnej sytuacji nie wykorzystał Skalski. W 72' piłkę szczęśliwie dostał Ryszkiewicz, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Dalsze zamieszanie i próby wbicia piłki skutecznie bronił świetnie dysponowany Zięba, który spotkanie w Ełku może zaliczyć do bardzo udanych. 
Jedną z bardzo nielicznych akcji ofensywnych i niepewną próbę interwencji Danowskiego wykorzystał w 88' Adam Krajewski. Wynik 0:1 dla MKS Korsze utrzymał się do końca. 


Mazur po dwóch spotkaniach z niezbyt wymagającymi rywalami zebrał na swoim koncie tylko 1 punkt. Kolejny mecz z Pisą w Barczewie 9 sierpnia. 
Na podkreślenie zasługuje wynik gdzie Mamry Giżycko zmierzyły się z Olimpią Olsztynek czyli niedawnymi rywalami Mazura. Giżycczanie zdekatyzowali gości aż 8:0.  

Pozostałe spotkania forBET IV ligi 
Olimpia II Elbląg 0:0 Polonia Lidzbark Warmiński
Granica Kętrzyn 2:2 Błękitni Orneta
Motor Lubawa 1:2 Pisa Barczewo
Mamry Giżycko 8:0 Olimpia Olsztynek
Mrągowia Mrągowo 4:1 ITS Jeziorak Iława
Stomil II Olsztyn 3:1 Błękitni Pasym
Zatoka Braniewo 5:2 GSZS Rybno
Warmia Olsztyn 3:2 Tęcza Biskupiec