Ełckie Centrum Kultury 26 października zaprasza na koncert w ramach XI edycji „Ełckich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 18:00 w Szkole Artystycznej.

Odbywające się od jedenastu lat Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Ełku są obecnie jednym z ważniejszych wydarzeń promujących muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główna idea przyświecająca przedsięwzięciu to prezentowanie miejscowej publiczności wartościowych dzieł literatury organowej i szerokiego spektrum muzyki kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.

Kwartet Smyczkowy Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO
 powstał w 1999 roku z inicjatywy artystów-muzyków Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Łodzi, którzy postanowili połączyć swoje indywidualne doświadczenia oraz inspiracje muzyczne w nowy, ciekawy projekt, który szybko znalazł uznanie i wywołał szerokie zainteresowanie zespołem, potwierdzone znakomitymi recenzjami z licznych koncertów. Zespół Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO zagrał kilkaset koncertów w całym kraju współpracując z czołówką polskich artystów. Zespół brał też z powodzeniem udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą prezentując repertuar klasyczny, kościelny, operowy, operetkowy, musicalowy, filmowy, jazzowy a także rozrywkowy.

Kwartet Smyczkowy Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO w składzie:
Krystyna Prystasz I skrzypce – p.o. koncertmistrza Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Marcin Pawełczyk II skrzypce – solista – prowadzący II skrzypce w OSFP w Bydgoszczy
Mirosław Przybył altówka – solista -prowadzący grupę altówek w OSFP w Bydgoszczy
Agata Jarecka wiolonczela – prof. dr. hab. Akademia Muzyczna w Łodzi

W programie m.in.:

  • M.A. Charpentier – Te Deum (1645-1704)

  • G. F .Telemann – Sonata A- dur (1681-1767)

  • J. S. Bach -Aria na strunie G (1685-1750)

  • W.A. Mozart – Divertimento D-dur (1756-1791)

  • Fr. Schubert – Ave Maria (1797-1828)

  • F. Chopin – Życzenie (1810-1849)

Więcej na: www.eck.elk.pl