Wczoraj (11 stycznia) miała miejsce polska premiera filmu Underdog. Sceny do filmu były realizowane między innymi w Ełku. Na dzisiejszej premierze w kinie ECK byli obecni reżyserzy, producenci oraz aktorzy.


Na premierę filmu przybyło bardzo dużo ełczan. Sala kinowa została w całości zapełniona. Przybyli również dwaj czołowi aktorzy Mamed Khalidov (Deni Takaevem) i Eryk Lubos (Borys „Kosa” Kosiński) oraz reżyser filmu Maciej Kawulski.

Zapytaliśmy widzów o wrażenia po obejrzeniu filmu. Jak mówi nam jeden z nich „nie spodziewałem się aż tak dobrego kina. W filmie jest duże miejsc związanych z Ełkiem, dużo fajnych scen walki. Film daje do myślenia pokazując innych ludzi nie tylko tych wychodzących do klatki”.

„Jestem bardzo zadowolony z filmu. Oglądałem go już po raz drugi, pierwszy raz na prapremierze w Warszawie i teraz w Ełku razem z ełcką publicznością, która bardzo żywiołowo reagowała. Cieszymy się, że film był kręcony w naszym mieście. Film odzwierciedla wielu ełczan, którzy boksowali. Kilka miesięcy temu zadzwonił do mnie Maciej Kawulski, z propozycją nakręcenia filmu w naszym mieście. Na ekranie można zobaczyć nie tylko Ełk, ale też wielu ełczan, którzy boksowali, czy trenują obecnie MMA” mówi nam prezydent Ełku.

Co skłoniło do nakręcenia filmu w Ełku?
Jak mówi reżyser Maciej Kawulski „szukaliśmy małego, ładnego miasta, ponieważ bohater, kiedy upada i wraca w swoje rodzinne strony. Kiedyś robiliśmy w Ełku galę KSW i pamiętałem, że jest to miejsce, które bardzo dobrze broni się w kamerze i zaproponowałem producentom i scenarzystom, aby wybrać to miasto”.

Kim jest filmowy Underdog?
„Underdog, to jest jeden z nas, który jest bardzo uniwersalną postacią, ma takie same emocje i uczucia jak my wszyscy, tylko żyje z tego, że raz na jakiś czas wychodzi do klatki i bije się na pięści” dodaje Kawulski.

Czy będzie kolejny film?
Jak powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz „jest już plan na nakręcenie drugiej części Underdog i uczynię wszystko, aby zdjęcia były realizowane w Ełku. Będzie musiał być to o wiele większy strzał, aby zachęcić publiczność do przyjścia na kolejną cześć filmu. Muszę jednak przekonać teraz producentów i reżysera do tego, że Ełk jest wyjątkowym miejscem i doskonale nadaje się do nakręcenia kolejnej części filmu”.


Straem wideo, Facebook Robert Jurkowski