Wczesną wiosną w Warszawie odbędzie się sporo dobrych metalowych koncertów zespołów takich jak Phil X and The Drills czy Thy Art is Murder. Jednak występy metalowych zespołów w marcu nie ograniczają się tylko do Stolicy. Zobacz, co się wydarzy we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.


Festiwal zaplanowany przez gwiazdę

Festiwale, na których wykonawców dobiera znany przedstawiciel danego gatunku muzycznego – to coraz popularniejszy model. W Polsce spopularyzował go chyba Artur Rojek z Myslovitz, tworząca swój Off Festival. Fani metalu mają natomiast Rebellion Tour. To kameralny festiwal, na który gości zaprasza amerykańska legenda hardcore'u Madball. Taka formuła zapewnia stale nowe nazwiska i gwarantuje, że nie będą to przypadkowe osoby, lecz nowe nadzieje metalowej sceny.

https://www.biletomat.pl/metal/W tym roku w ramach Rebellion Tour IX na koncertach metalowych w marcu w klubie Zaklęte Rewiry wystąpi m.in. :

  • Harms Way,

  • Siberian Meat Grinder,

  • Hawser

  • Dagger Threat,

Same nazwy zespołów pozwalają zorientować się, z jakim gatunkiem muzycznym mamy do czynienia. Ma być ostro, szybko i mrocznie. Będzie oczywiście również sam Madball. Zespół zaczął karierę w latach 80. Długo wydawało się, że nie ma szans na ich występ w Polsce. To zdecydowanie jeden z najlepszych krajowych koncertów metalowych w marcu.


Skandynawia to metalowe centrum świata

Jakiś czas temu hitem sieci była mapka prezentująca pochodzenie black metalowych zespołów. Okazało się, że o ile w Azji czy Rosji liczbę takich grup na każdy milion mieszkańców liczy się w ułamkach, a w większości krajów Europy jest ich ok. 10, to w Skandynawii liczba ta dochodzi do 53,2 grup metalowych na milion mieszkańców. Nie wiadomo, dlaczego akurat Szwecja, Norwegia i Finlandia pod tym względem przodują. Aby się przekonać, można wybrać się na norweski koncert metalowy w marcu i posłuchać muzyki tego typu na żywo.Kvelertak właśnie wyruszył w trasę koncertową. Ci, którzy już mają za sobą ich koncert, opisują go krótko: monumentalny i porywający. Warto dodać, że Kvelertak grał ze Slayerem, a frontman Metalliki James Hetfield przyznaje, że go chętnie słucha. Zespół zdobył kilkukrotnie norweski odpowiednik nagrody Grammy, mimo że grupa ma dopiero ok. 2 lat. Jako ciekawostkę można dodać, że jednym z gitarzystów jest Maciek Ofstad. To już kolejny Polak w składzie słynnego na świecie zespołu metalowego, bo przecież Janick Gers z Iron Maiden czy Axl Rose też mają takie korzenie.
Marcowy koncert metalowego zespołu After the Burial

Amerykańska grupa After the Burial była już w Polsce ok. 6 lat temu. Teraz są w kolejnej trasie z zespołami Make Them Suffer, Polar i Spiritbox. W Polsce wystąpią w klubie Pod Minogą w Poznaniu 5 marca. Zespół gra metalcore, czyli bardzo mocną, szybką i rytmiczną muzykę dla fanów szaleństwa pod sceną. W podobnym klimacie utrzymana jest twórczość zespołów, które będą im towarzyszyć. Warto wybrać się na ten marcowy koncert metalowy, by przekonać się, czy grupa jest w tak dobrej formie, jak była podczas ostatniej wizyty w Polsce. Wciąż dostępne są bilety z pierwszej puli.