Centrum miasta, stare kamienice i klimat jakiego w Ełku próżno szukać. To ulica Elizy Orzeszkowej, która dziś była wyjątkowo kolorowa i radosna. To dzięki Stowarzyszeniu Alternatywa oraz mieszkańcom którzy zaangażowali się w organizację cyklicznej już imprezy - Święta Orzeszkowej.


Ulica Elizy Orzeszkowej została zamknięta dla ruchu kołowego od ul. Mickiewicza aż do ulicy Armii Krajowej. Na mieszkańców oraz wszystkich przybyłych gości czekała moc atrakcji. Ze sceny grał m.in. zespół Nazir czy raper Czaka. 
Chętni mogli oddać krew pod hasłem "Stu Ełczan Oddaje Krew Na Stulecie Odzyskania Niepodległości".
Najmłodsi w stylu festiwali holi obrzucali się kolorowym proszkiem. Tylko tym razem proszek był wyłącznie w barwach bieli i czerwieni.
Na Święcie Orzeszkowej bawiły się całe pokolenia od najmłodszych do tych najstarszych... 

Jak mówi Wiktor Kurczak ze Stowarzyszenia Alternatywa: (...) to już 3 rok z rzędu, impreza w klimacie pikniku rodzinnego z występami zespołów artystycznych z pokazami, dużo animacji, festiwal kolorów holi. Dzisiejsza impreza pod hasłem zdrowia czyli pierwsza pomoc, oddawanie krwi - przyjechał krwiobus z Olsztyna - w którym tę krew była można oddać. Dziś trochę wątków patriotycznych związanych z rocznicą 100 - Lecia Odzyskania Niepodległości. 
Ulica Orzeszkowa została też przyozdobiona donicami w których posadziliśmy kwiaty, tych donic jest teraz 8. Opiekują się nimi mieszkańcy. I zamierzamy oprócz tych rzeczy artystycznych zadbać aby ta ulica jakoś tak fajnie wyglądała. To wszystko przy udziale mieszkańców i finansowaniu urzędu miasta w ramach grantów miejskich. Wideo - Facebook Adam W.