W dniach 23-24 czerwca 2018 r. w Nysie odbyła się II Runda Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. W zawodach uczestniczył ełczanin Marcin Senda, który dzięki dobrym wynikom zajął pozycję na podium.


Adrenalina i zawrotne prędkości w scenerii Jeziora Nyskiego. To wszystko podczas drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych, w których udział brał mieszkaniec Ełku Marcin Senda. 

Ełczanin startował w dwóch klasach. Pierwszą z nich był wyścig w klasie Runabout Limited, w której udało się Marcinowi uplasować na trzeciej pozycji z łączną sumą 45 punków. Drugi start odbył się w klasie Runabout Open gdzie ełczanin objął pierwszą pozycję w każdym z trzech biegów, kończąc z łączną sumą 75 punktów. 

Jak mówi nam Marcin Sienda - Mimo pięknego jeziora, które ma świetne warunki do ścigania niestety nie dopisała pogoda. Przy każdym ze startów było dość spore zafalowanie i opady deszczu. 

Po drugiej rundzie Marcin Senda obejmuje pierwszą pozycję w klasie Runabout Open, oraz podium w Runabout Limited. Przed ełczaninem jeszcze trzecia runda eliminacyjna Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych, która odbędzie się 7 lipca w Wałczu. 

W klasie Runabout Limited na czwartej pozycji uplasował się kolega z klubu Black Shadows Konrad Wróbel, który znalazł się na piątej pozycji w klasie Runabout Stock. Siódme miejsce w klasie Runabout Limited zajął Dariusz Sobierajski z klubu Black Shadows.