W portugalskim Penafiel w majowy weekend odbyła się runda otwierająca ME skuterów wodnych. Na zawodach Aquabike European Champinoship startowali ełczanie, którzy zakończyli zawody na bardzo wysokich miejscach.


Jak powiedział nam w rozmowie telefonicznej Andrzej Wiśniewski: w zawodach brało udział ponad 100 zawodników reprezentujących ponad 20 krajów.  

Andrzej Wiśniewski to doświadczony zawodnik. Jest znany między innymi z wielu sukcesów w mistrzostwach świata. W dwóch sobotnich biegach zajmował 6 i 4 miejsce, a w niedzielę był 2. To dało mu znakomitą trzecią lokatę w klasyfikacji końcowej portugalskiej eliminacji ME, w najsilniejszej klasie RUNABOUT GP1.

Ełczanie w klasie RUNABOUT GP1
- Andrzej Wiśniewski 3 miejsce
- Marcin Senda uplasował się na 5 miejscu

Andrzej Wiśniewski nie ma czasu na odpoczynek, przed nim kolejne zawody. Tym razem MŚ w portugalskim Portimao, które dobędą się w dniach 8-9 maja.

Sporo emocji i zwrotów akcji było w klasie RUNABOUT GP2, gdzie także wystartowało dwóch Polaków. Jednym z nich był wspomniany już ełczanin Marcin Senda, który dzielił obowiązki w dwóch klasach, co stanowi niemałe wyzwanie. Ostatecznie w RUN GP2 był ósmy. 

Artykuł powiązany: Marcin Senda podwójnym Mistrzem Polski w skuterach wodnych