Projekt powstał z myślą o rozwoju młodych przedsiębiorstw z regionu Warmii i Mazur. Jeśli masz świetny pomysł na biznes lub prowadzisz swój biznes, masz otwarty umysł i chcesz przejść od planów do działania – to ten projekt jest właśnie dla Ciebie.


Wiele pomysłów na udoskonalenie produktów / usług lub na wprowadzenie nowych rewolucyjnych rozwiązań kończy się niepowodzeniem. Dlaczego? Przyczyn jest naprawdę wiele, są to m.in. : brak badań klientów, zbyt wysokie koszty produkcji innowacji, złe założenie projektowe produktu/ usługi, nieodpowiedni dobór segmentu klientów, niewłaściwe kanały komunikacji i dystrybucji, brak środków finansowych na wdrożenie.

Poprzez realizację projektu chcemy zmniejszyć ilość tych niepowodzeń, objąć kompleksowym wsparciem młodych przedsiębiorców, dostarczyć im wiedzę oraz narzędzia do skutecznego wdrożenia innowacyjnych rozwiązań.

Usługi dla przedsiębiorców w ramach projektu zostały tak skomponowane, aby wesprzeć proces od pomysłu przez badanie potrzeb potencjalnych klientów po opracowanie modelu biznesowego oraz zaprojektowanie prototypu.

Celem projektu jest osiągnięcie zdolności samodzielnego działania na rynku przez 53 innowacyjne MŚP województwa warmińsko-mazurskiego w początkowej w początkowej fazie rozwoju  działalności (do 3 lat), poprzez realizacje w okresie 05.2019- 04.2021 r. przez 4 ośrodki innowacji Warmii i Mazur programu inkubacji przedsiębiorstw służącego dostarczeniu MŚP, zgodnych z potrzebami, usług dla zapewnienia bieżącego funkcjonowania oraz usług specjalistycznych dla rozwoju produktów/usług oraz umocnienia pozycji rynkowej.

Projekt jest realizowany w partnerstwie przez 4 ośrodki zajmujące się na co dzień wsparciem biznesu:

  • Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny – lider
  • Park Naukowo-Technologiczny w Ełku – partner
  • Inkubator Przedsiębiorczości w Biskupcu – partner
  • Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – partner

Wartość dofinansowania – 3 344 660, 44 PLN