Czasami przez naszą głowę przechodzą szalone pomysły rzucenia wszystkiego i wyjechania w podróż. Niezależnie czy będzie to tak zwany ,,city break” czy też dłuższe wakacje, z pewnością przyda nam się na nie nieco gotówki. Nie mając wystarczających oszczędności, nadal mamy szansę na sfinansowanie naszych planów. Pomóc w tym może nam pożyczka społecznościowa.

Co wyróżnia pożyczkę społecznościową?

Jest to rodzaj pożyczki, która umożliwia nam nową formę pożyczania. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość pożyczania pieniędzy od osób prywatnych. Z tego powodu, sposób ten znany jest jako social lending bądź też peer-to-peer. W każdym innej sytuacji pieniądze pożycza się od instytucji finansowych. W tym przypadku są one jedynie pośrednikiem, które czuwają nad płynnością procesu. Umożliwia to także pozostanie sobie anonimowym, albowiem wszystkimi formalnościami zajmuje się nasz pośrednik. Tylko on ma dostęp do naszych danych osobowych, dzięki czemu nasz pożyczkodawca nie zna naszej tożsamości.

Największym atutem pożyczek społecznościowych jest ich elastyczność zarówno podczas ustalania kwoty, jak i terminu spłaty. Warunki umowy są negocjowane między dwoma stronami. Nie są one nam narzucone jak byłoby to w przypadku każdego innego rodzaju pożyczki. Możemy wynegocjować dużo bardziej odpowiadające nam warunki niż te, które zaproponowałaby nam instytucja pozabankowa. Cały proces wymaga jedynie minimum formalności, dzięki czemu przebiega on szybko. Wystarczą nasze podstawowe dane, a dodatkowe pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie nawet tego samego dnia. Nie musimy się także obawiać o bezpieczeństwo takiej transakcji. W celu potwierdzenia zgodności naszych danych, będziemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Wynosi on zazwyczaj symboliczny grosz. Dzięki temu etapowi, pożyczkodawca jest pewien, że przelewa daną kwotę na właściwe konto.

Co więcej, prywatni pożyczkodawcy akceptują aplikantów, których historia kredytowa nie jest doskonała. Takie osoby nadal mają szansę na uzyskanie dodatkowej gotówki. W tym przypadku baza dłużników zazwyczaj nie jest sprawdzana. Tak samo jak i warunki umowy, kryteria jej uzyskania również są elastyczne.

Gdzie szukać pożyczki?

W celu znalezienia pożyczki społecznościowej, której warunki odpowiadają naszym wymaganiom, warto skorzystać z portalu Matchbanker.pl. Jest to porównywarka finansowa, której celem jest ukazanie ofert dostępnych na rynku. Poprzez zastosowanie filtrów, każdy z nas może dopasować taką, która w pełni będzie odpowiadała jego oczekiwaniom. Znajdują się tu także oferty pożyczek społecznościowych. Dzięki skorzystaniu z tego serwisu, zaoszczędzimy nasz cenny czas, albowiem nie będziemy musieli skakać między różnymi stronami internetowymi. Wszystkie niezbędne nam do podjęcia decyzji informacje znajdują się w jednym miejscu.

Kiedy zdecydować się na taki rodzaj zobowiązania?

Pożyczka społecznościowa to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki, a oferty dostępne na rynku nie odpowiadają w pełni ich potrzebom. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które jest w stanie w pełni spełnić nasze oczekiwania.

Artykuł sponsorowany