Ełczanin Michał Syrowatka zawalczy w rewanżu z anglikiem Robbiem Daviesem Jr. w obronie pasa Mistrza Świata. Walka odbędzie się w sobotę 31 marca w rodzinnym mieście Daviesa Jr.


W połowie lipca 2017 r. ełczanin Michał Syrowatka (19-1, 7 KO) pokonał na londyńskim Wembley Robbiego Daviesa Jr (15-1, 11 KO). Warto podkreślić, że do czasu walki z Michałem dotychczasowy mistrz świata nie zaznał smaku porażki! Dzięki wygranej pas WBA Continental powędrował w ręce Syrowatki. Walka do 11 rundy przebiegała na korzyść anglika. Dwóch sędziów punktowało wygraną dla Daviesa Jr 102:106, a trzeci 103:106. Michał jednak nie dał za wygraną i w ostatniej rundzie położył na deski swego przeciwnika. Anglik został odwieziony do szpitala.

Zawodnicy mieli ponownie skrzyżować rękawice już w grudniu 2017 roku. Niestety sprawy osobiste nie pozwoliły Michałowi Syrowatce zmierzyć się z anglikiem, więc data spotkania została przełożona.

Kolejne spotkanie ustalono na 31 marca 2018 r. Pięściarze zmierzą się tym razem w Liverpoolu, rodzinnym mieście Robbiego Daviesa Jr. 

Jak mówi Michał Syrowatka dla portalu Ringpolska.pl - Wydaje mi się, że jestem mądrzejszy, niż przed pierwszą walką. Wiem czego się spodziewać oraz miałem zdecydowanie lepsze przygotowania. Sparowałem z naprawdę mocnymi zawodnikami i czuję się dużo lepiej niż wtedy, chociaż w ubiegłym roku też byłem pewien wygranej przed walką.

Miejmy nadzieję, że Michałowi uda się utrzymać pas WBA Continental, który odebrał Anglikowi podczas poprzedniej walki. Na pewno będzie to walka pełna wrażeń.