14 sierpnia 2019. Pierwszym rywalem Mazura w nowym sezonie forBET IV ligi na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku był waleczny i agresywnie grający zespół z Korsz.


Goście od początku spotkania grali ostro. Dało się też odczuć silną presję jaką starali się wywrzeć na skład sędziowski. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Piłsudskiego nie zobaczyli bramek. 
W drugiej odsłonie obraz gry był podobny. Trener Przemysław Kołłątaj w 55' dokonał podwójnej zmiany. Na boisko wbiegli Gosiewski oraz 16-letni Dębek, który już w tej samej minucie z zimną krwią wykończył akcję i wyprowadził Mazur na prowadzenie. Niestety wkrótce gościom udało się pokonać dobrze dysponowanego Bartłomieja Danowskiego. w 62' po dobitce do siatki trafił Krajewski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. 

Aktualizacja: Po skrócie wideo wyszło na jaw, że w momencie zdobycia bramki Mazur grał w 12 zawodników. Na zdjęciu poniżej widzimy jak z boiska schodzi 1 piłkarz Mazura (Cichy), a liniowy dopuszcza do gry 2 kolejnych (Gosiewski i Dębek). Prusinowski opuścił plac gry dopiero po chwili (wideo). Wiadomo też, że klub MKS Korsze złożył skargę do PZPN-u. W chwili obecnej ciężko wyrokować jak zakończy się ta kontrowersyjna sprawa. 


Na wideo oraz zdjęciu 16-letni Szymon Dębek. To jeden z ostaniach transferów klubu. Szymon przeszedł do ełckiego klubu z Jagiellonii Białystok. Mazur w składzie: Danowski- Berezovksyi, Waszkiewicz, Rosiński, Wielgat (34' Osiecki), Woźniak, Łapiński, Skalski (76' Ryszkiewicz), Stawiecki (90' Żołądkiewicz), Prusinowski (55' Gosiewski), Cichy (55' Dębek)
Rezerwowi: Moldenhower, Gosiewski, Bobrowski, Osiecki, Ryszkiewicz, Żołądkiewicz, Dębek

Łapiński przed rzutem wolnymPozostałe rozegrane spotkania forBET IV ligi 

Stomil II Olsztyn - Polonia Lidzbark Warmiński 2:0 
Motor Lubawa - ITS Jeziorak Iława 1:1
Granica Kętrzyn - Mamry Giżycko 1:1
Mrągowia Mrągowo - Olimpia II Elbląg 3:0 
GKS Wikielec - Zatoka Braniewo 3:1
Błękitni Orneta - Warmia Olsztyn 4:3 

Kolejne spotkanie Mazura już 18 sierpnia o godzinie 18:00 w Iławie z Jeziorakiem.