Na odbywających się w miniony weekend (2-3 marca) Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym w Białymstoku bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi ełczanie.


Pierwszy start Mateusza Rzodkiewicza w MP w Trójboju Siłowym Klasycznym. To jego początek drogi. Jak mówi trener Dominik Golak "z Mateuszem współpracuję od 2,5 miesiąca. Wyniki jak na tak krótki okres przygotowania nie najgorsze, ale oczywiście liczymy na więcej i na kolejnych zawodach na pewno je poprawimy"
Wyniki Mateusza to:
- Przysiad 210
- Klatka 130
- Martwy ciąg 240
Takie wyniki dały mu brązowy medal po walce do samego końca.

 
Również dobrze zaprezentowała się Julia Waszkiewicz, która wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym. 
Przysiad ze sztangą to 90 kg
Wyciskanie sztangi leżąc to 37,5 kg, a później poprawiony na 40 kg
Martwy ciąg to 120 kg poprawiony na 130 kg, a ostatecznie poderwała 135 kg.

Srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym wywalczyła Dominika Skowrońska. 
Przysiad ze sztangą to 50 kg, a następnie poprawiony na 52,5 kg. Dominika podjęła próbę przysiadu ze sztangą z obciążeniem 55 kg, ale niestety się nie udało. Wyciskanie sztangi leżąc to 30 kg następnie 32,5 kg. Wyciśnięcie 35 kg niestety nie powiodło się. W ostatniej konkurencji martwy ciąg Dominika poderwał 75 kg, a następnie 80 kg. Podjęła próbę poderwania obciążenia 87,5 kg, ale ciężar stał się zbyt ciężki i niestety nie podołała. 

Wyjazd współfinansowany z budżetu miasta Ełk.