#hot16challenge to rodzaj wyzwania zapoczątkowanego w 2014 roku w środowisku hip-hop'owym. Teraz mamy jej drugą odsłonę, która wyszła poza ramy muzyków. Znane osoby nominują się nawzajem i mają za zadanie, wciągu 72 godzin stworzyć 16 wersowe utwory. Cel akcji jest charytatywny, pod każdym utworem podany jest link do zbiórki na rzecz wsparcia szpitali i lekarzy w walce z koronawirusem.


Swoją 16-stkę nagrała też gwiazda polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz. W tekście wspomniała o naszym mieście. Artystka marzy o powrocie na scenę, choćby do Ełku...

Posłuchajcie sami. Nie zapomnijcie też o zbiórce: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge  

Do #hot16challenge2 nominowane zostały również osobistości ze świata polityki. Swoje utwory opublikowali między innymi: poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke oraz Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Oba wykonania podbiły internet i osiągają dużą ilość wyświetleń na portalach społecznościowych.
Pieniądze uzbierane w trakcie całej akcji, w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Na ten moment uzbierane zostało aż 2 056 896,13 zł a liczba ciągle rośnie!