Na wiosnę w ramówce kanału TTV pojawi się nowy program popularnego prezentera Przemka Kossakowskiego. W programie oprócz gwiazdy małego ekranu wystąpi szóstka młodych ludzi z zespołem downa. Wśród nich uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku Krzysztof Hirsztritt. Wszyscy razem wyruszą w podróż życia i odwiedzą 6 państw. Wiadomo już kiedy będzie premiera TV programu oraz kiedy będą nadawane kolejne odcinki.


Bohaterowie programu w drodze zmierzą się ze stereotypami które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Program powstał na licencji, wcześniej podobna produkcja emitowana była tylko w Belgi i Niderlandach.  

Na stronie TTV czytamy: Zespół Downa dotyka jedną na 700 osób. To jeden chromosom, ale zmienia naprawdę dużo. Nasi bohaterowie nie uznają konwenansów - są szczerzy, prawdziwi, spontaniczni i niezależni. Jak poradzą sobie w podróży? Czego dowiedzą się o samych sobie?

Bohaterowie "Down the road. Zespół w trasie" spróbują odnaleźć się w sytuacjach, w których dotąd nie mieli okazji brać udziału. Z pozoru proste, rutynowe czynności, nie są dla nich czymś oczywistym. To czas na przełamywanie własnych barier - lot helikopterem, spacer na wysokości albo nurkowanie w lodowatej wodzie.
Zapowiedź wideo: "Down the road. Zespół w trasie"

Premiera programu "Down the road. Zespół w trasie"

Pierwszy odcinek już w niedzielę 23 lutego o godz. 22:05. 
Jacy są bohaterowie programu? Zobacz wideo TTV: KLIK


Zdjęcie główne: Instagram - przekossakowski


Fot: TTV