Jak podaje portal dlahandlu.pl w Ełku powstanie na ponad dziewięciu hektarach Regionalne Centrum Handlowe. Pierwszą inwestycją będzie hipermarket sieci Bi1 wraz z dyskantową stacją benzynową. Jak by tego było mało kompleks w kolejnych etapach może wzbogacić się o restaurację McDonald's i park handlowy.

Spółka Belair Masuria, która jest właścicielem 9,25 ha działki w Ełku zawarła umowę ze spółką zależną od Schiver Polska,  operatorem hipermarketów Bi1. Na 3,8 hektarowej działce powstanie ósmy w Polsce Hipermarket Bi1 o całkowitej powierzchni 12 tys. mkw. Przypomnijmy, dla porównania powierzchnia całkowita ełckiego marketu budowlanego Castorama to ok. 7 tys. mkw.

Firma Schiever Polska jest właścicielem nowej sieci sklepów. Od lat współpracuje z marką Auchan. Bi1 zastąpiły hipermarkety Real i Auchan w części kraju.

- Obecnie prowadzone są zaawansowane negocjacje z trzema podmiotami zainteresowanymi lokalizacja Retai Parku o powierzchni od 16 tys. do 18 tys. mkw. powierzchni handlowej - mówi Robert Kisiel, CEO Belair Masuria. - Planowana jest też inwestycja McDonald's Polska z restauracją Drive-Thru - dodaje. 

Całość inwestycji, wraz z już istniejącą Castoramą, będzie stanowiło kompleks pod nazwą Regionalne Centrum Handlowe. 
Nieoficjalnie kompleks ma być usytuowany w kwartale między ulicami Ciepłą, Przytorową i Przemysłową (jak na zamieszczonym zdjęciu).

Jak podaje portal otwarcie centrum ma nastąpić w trzecim kwartale 2019r.


Ełk inwestycja Castorama, Mc Donald's  B1