Przygotowując gadżety promocyjne warto sięgać po rozwiązania uniwersalne. Kiepskiej jakości drobiazgi szybko się psują, zagracają przestrzeń i przyczyniają się do niepotrzebnego zwiększania produkcji odpadów. Dobrze zaprojektowane, estetyczne kubki reklamowe są znakomitą opcją na upominek dla klienta bądź kontrahenta. Tego typu naczynie jest trwałe i może być wykorzystywane w kuchni przez wiele lat. Jest to także gadżet ekologiczny - co w ostatnich latach ma duże znaczenie. Poręczny kubek pozwala na ograniczenie zużycia jednorazowych naczyń i może być wykorzystany do serwowania kawy klientom odwiedzającym biuro. Kubki termiczne coraz chętniej zabiera się do kawiarni, aby w nich brać na wynos zamówiony napój.


Warto zapoznać się z ofertą marki Artigraf, która oferuje szeroką paletę produktów - w tym kubki do nadruku, które z powodzeniem można wykorzystać jako jeden z elementów przydatnych w promocji marki, firmy czy danego wydarzenia. Możliwości są niemal nieograniczone.

Gadżety do biura i nie tylko - oryginalne kubki reklamowe z nadrukiem

Projektując kubki reklamowe z nadrukiem warto poszukiwać naczyń o oryginalnej formie, a być może postawić także na mniej oczywiste warianty. Jak rozpocząć poszukiwania odpowiedniej bazy? Warto na samym początku przemyśleć co będzie zgrywało się z ogólną estetyką i profilem działalności marki. Po drugie, warto zastanowić się nad tym jakiego typu naczynie pozwoli jak najlepiej wyeksponować logo lub wybraną grafikę - a opcji wyboru jest pod dostatkiem. Dobierając kubki reklamowe można postawić na modele: 

  • ceramiczne - nieprzejrzyste, o jednolitym kolorze, ozdobione nadrukiem sublimacyjnym lub laserowym. 
  • szklane - wykonane z przejrzystego szkła, które daje nieco inne możliwości w kwestii komponowania nadruku. 
  • zmieniające kolor - pod wpływem napełniania naczynia ciepłym płynem materiał się nagrzewa zmieniając kolor lub odkrywając drugą warstwę grafiki. Daje to duże pole do popisu, jeśli chodzi o design gadżetu. 
  • termiczne - wykonane najczęściej z lekkich materiałów oraz wyposażone w szczelne zamknięcia. Kubki termiczne z nadrukiem można swobodnie transportować. Nie są one podatne na uszkodzenia tak bardzo jak krucha ceramika, dzięki czemu znajdą zastosowanie na co dzień oraz w podróży. 

Są to najchętniej wybierane opcje. Tego typu kubki przeznaczone są przede wszystkim do przygotowywania kawy lub herbaty. Nadają się do gorących płynów, a przy tym można je łatwo czyścić i przechowywać. Jeśli gadżet okaże się zbyt wymagający w pielęgnacji, nie będzie chętnie używany. 

Kubek reklamowy w nieco innym wydaniu

Warto myśleć w oderwaniu od schematów - kubek reklamowy to nie tylko proste naczynie do kawy. Być może dana marka będzie mogła znacznie lepiej trafić do potencjalnych klientów czy partnerów, jeśli podejdzie do tego sprawdzonego gadżetu od nieco innej strony. Marka Artigraf, poza standardowymi kubeczkami, do zadrukowania oferuje także: 

  • szklane i ceramiczne kufle,
  • szklanki, 
  • filiżanki, 
  • pełne zestawy do kawy i herbaty.

Szklanki wykorzystuje się praktycznie w każdej kuchni, dlatego z powodzeniem można w ten sposób przygotować naczynia dla kawiarni, restauracji, ale także aneksów kuchennych. Podobnie wygląda to w przypadku kufli do piwa, które chętnie zamawiane są jako materiały promocyjne festiwali czy mniejszych, kraftowych browarów. Do eleganckiego serwowania napojów w czasie spotkań czy konferencji sprawdzają się filiżanki z pasującymi do nich spodeczkami. Pełny serwis do kawy lub herbaty może być z kolei z powodzeniem przeznaczony dla prezent dla pracowników wyższego szczebla lub wieloletnich współpracowników marki. Kubki reklamowe z nadrukiem stanowią wciąż jeden z najpopularniej wybieranych elementów, jeśli chodzi o przygotowywanie materiałów promocyjnych i to nie tylko przez większe firmy. Kubek może być pamiątką po spotkaniu, konferencji, festiwalu a także upamiętniać ważne rocznice czy wydarzenia w działalności marki. Marka Artigraf stawia na najnowocześniejsze techniki nanoszenia trwałego nadruku, m.in. na gadżety takie jak kubki. Dzięki temu można stworzyć oryginalnie prezentujące się akcesoria do użytku w biurze oraz poza nim.