26 lutego 2020 r. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu. Otrzymał ją inwestor z Ełku, który specjalizuje się w produkcji jachtów, łodzi i statków.


Nowy Przedsiębiorca to ELITE SHIPYARD EŁK Sp. z o.o. , który będzie realizował nową inwestycję w Ełku, zobowiązał się do poniesienia z tego tytułu kosztów kwalifikowanych o łącznej wartości co najmniej 12 589 100, 00 zł,  w terminie do dnia 28 lutego 2022 roku oraz zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia, kształtującego się na poziomie 14 pracowników, poprzez zatrudnienie 20 nowych pracowników w terminie do dnia 28 lutego 2022 r.

Aktualizacja 

Dziś tj. 06.03.2020 oficjalna miejska strona elk.pl poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży nieruchomości przy ul. Produkcyjnej. Działka o powierzchni 2,3 ha sprzedana została za kwotę blisko 1,1 mln zł. 
Inwestorem jest firma ELITE SHIPYARD ELK, której właścicielem jest fińska firma SAXDOR YACHTS.

Na zakupionym terenie przedsiębiorca planuje rozpoczęcie budowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Jak wynika z rozmów z inwestorem zatrudnienie w zakładzie w ciągu 2-3 lat może znaleźć nawet 100 osób.

Podejmując decyzję o lokalizacji zakładu, przedsiębiorca wziął pod uwagę przedstawienie najlepszej oferty inwestycyjnej spośród miast z regionu, a także wzorową współpracę i wsparcie ze strony samorządu Miasta Ełku, m.in. w zakresie poszukiwania odpowiedniej nieruchomości oraz współdziałanie Miasta Ełku z Podstrefą Ełk Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W związku z tym przyszła inwestycja otrzyma również wsparcie w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji (elk.pl). 

Prezydent Andrukiewicz informuje na swoim Facebooku, że kwota inwestycji to w 1 etapie to minimum 6 mln. euro. 

Co będzie powstawało w ełckiej fabryce? 

Na stronie fińskiej firmy saxdoryachts.com można zobaczyć bardzo ciekawe koncepty. Wg naszych informacji nowa linia łodzi Saxdor będzie produkowana własnie w Ełku. 
Będą to łodzie różnej wielkości:
  • SAXDOR 200 SPORT
  • SAXDOR 200 PRO SPORT
  • SAXDOR 320 C
  • SAXDOR 320 GTO
  • SAXDOR 320 GT
  • SAXDOR 400 GTO
  • SAXDOR 400 GT
  • SAXDOR 400 CPrezydent Tomasz Andrukiewicz na Facebooku