Kiedy z Ełckiego Centrum Kultury słychać wybuchy śmiechu i głośne oklaski to znaczy, że trwa Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA. Tak też było w miniony weekend, kiedy do Ełku zjechali się czołowi kabareciarze, satyrycy z całego kraju.


24. Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka rozpoczęło się już w czwartek (2 sierpnia), gdzie na sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbyła się walka o Grand Prix. Rywalizowali ze sobą: Kabaret Pod Napięciem, Kwiatkowski i Bank, Makula Marian Stendap, QQ Na Muniu, Makula Band i Paulina Potocka.

Druga część konkursu odbyła się następnego dnia (w piątek), gdzie o tytuł mistrzowski walczyli: Kabaret Kałasznikof, Tomasz Biskup, Kabaret SAM, Kabaret PKS, Musowo Okrojona Jednostka Estradowa czyli M.O.J.E. Boro Solo, Kabaret A JAK!. Następnie zgromadzeni mogli zobaczyć występ Kabaretu Młodych Panów, Ewy Błachnio, Kabaretu Para Numer Dwa, Muzikanty, Kabaret Zachodni oraz Kabaret Chyba.

W sobotę mogliśmy poczuć moc atrakcji już od samego rana. O godzinie 11:00 rozpoczęło się wspólne śniadanie, konkurs publiczności oraz Finał Konkursu o Grand Prix. Niestety nie zostało ono przyznane żadnemu z występujących. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Kabaret A JAK!. Drugie miejsce – Kabaret Kałasznikof, a trzecie Paulina Potocka. Wyróżnienie zdobył Tomasz Biskup. Następnie w wieczornym programie wystąpili: Łowcy.B, Formacja Chatelet, Krzysztof Daukszewicz, Ireneusz Krosny.

Na zakończenie w niedzielne popołudnie, czas umilił nam Kabaret Smile z programem: „To się nadaje do kabaretu”.