Tegoroczne Frutti di Lago poprowadził kucharz Wojciech Charewicz oraz znany aktor - Andrzej Grabarczyk. Jak się okazało Pan Wojciech jak na kucharza jest świetnym prowadzącym, a Pan Andrzej jak na aktora świetnym kucharzem.

Pomimo nie najlepszej pogody cykliczna kulinarna impreza Frutti di Lago - Skarby Jezior, zgromadziła wiernych kibiców i słuchaczy. Z pewnością znakomita część z nich czekała na zupę rybną przygotowywaną na wolnym ogniu przez wspomnianych wcześniej Panów. Oczekiwanie na potrawę opartą na naturalnych składnikach, sielawie, pulpecikach ze stynki było bardzo przyjemne. Pan Andrzej i Wojtek to doskonali gawędziarze! Ich opowieści o mazurskich rybach i historii kulinarnych można by słuchać w nieskończoność. 
Zupę na 300 porcji zabieloną śmietaną i doprawioną koperkiem osobiście nakładał pan Andrzej Grabarczyk - nazywany przez niektórych panem Jurkiem (grana postać w serialu Klan). 


W międzyczasie odbywał się konkurs kulinarny w którym to zwyciężyła Pani Patrycja Jasińska z zs nr 6 im. Macieja Rataja. Zwycięskie danie to karp w marynacie z masła wraz z natką pietruszki, solą i pieprzem. Zwycięska potrawa podana z ziemniakami urzekła jury prostotą. Była świetnie wysmażona i zachowała smak ryby. 
Drugie miejsce zajęła Pani Angelika Mulewska również za karpia z grilla oraz opiekane drylowane ziemniaczki z sosem.