Konkurs Kulinarny o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku to już tradycja. Po raz kolejny na placu Jana Pawła II restauratorzy walczyli w kulinarnym konkursie o tytułową wielką drewnianą łyżkę!


Motywem przewodnim konkursu były „Kulinarne Smaki Niepodległości”. Kucharze, nie tylko Ci biorący udział w konkursach nawiązywali do tradycyjnych polskich produktów. Na scenie zaprezentowali się Marcin Budynek mistrz kulinarny, założyciel oraz właściciel Akademii Kulinarnej Marcina Budynka oraz Bartek Kwiecień znany z programu TV Masterchef Junior. 
Oprócz konkursu restauratorów gospodynie walczyły w konkursie Patriotka o miano najlepszego ciasta, a zgromadzeni na placu mogli spróbować makaronu w stylu carbonara i bolognese. Pasta  serwowana była z wielkich patelni przygotowanych przez sponsora. Ełczanie w poszukiwaniu cienia mogli schronić się w kremowym namiocie w którym to odbywał się m.in. pokaz jak piec chleb.

Konkurs w ubijaniu masła na czas!
    
Konkurs Kulinarny o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku wygrał Bar Rekin. Zaledwie 1 punkt zadecydował o głównej nagrodzie pieniężnej w kwocie 4 tys. zł oraz prestiżowej chochli. O sukcesie zadecydował smażony sandacz na sosie piernikowym. Do tego mus z kalafiora i buraka, chrust z kindziuka, kompresowany ogórek oraz ziemniaki w popiele.Poniżej na zdjęciu danie główne które uplasowało się na II miejscu. 
Pieczona noga kaczki w sosie z czerwonej porzeczki na czerwonym winie. Te podane z plackami warzywnymi z kapusty i marchewki z dodatkiem emilgramy (ser) oraz czereśni i boczku.
Oprócz kaczki, krem z młodych buraków z malinami nadziewanymi kozim serem. Jak powiedział nam kucharz reprezentujący Restaurację Między Wierszami (Chochla Prezydenta miasta Ełku 2017; przypomina red.) Ta kompozycja powoduję efekt "nieba w gębie". Zestawienie które zostało przygotowane nie jest przypadkowe. Najpierw delikatne danie lekko kwaśne z nutą koziego twarogu. Przechodząc do kaczki wciąż jesteśmy w tym samym smaku, ale jednocześnie coś się rozwija, poznajemy coś nowego...  Kontynuacją tego wszystkiego jest deser. Truskawka z bezą (...). Lemoniada za jeden uśmiech

Jury podczas degustacji


Makaron z wielkich patelni