26 sierpnia 2018 r. w ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się festyn kulinarny "Frutti di Lago czyli kulinarne skarby jezior". Na scenie wystąpili nasi goście: kucharz Wojciech Charewicz oraz aktor - Andrzej Grabarczyk.


Panowie opowiadali o wartościach odżywczych i zdrowotnych ryb słodkowodnych, oraz o tym jak w kuchni postępować z rybami, aby ich mięso nie traciło swoich wartości. Przybliżyli zasady właściwego odżywiania zwracając uwagę na potrzeby organizmu ludzkiego w różnych okresach życia.

Częścią finalną pokazu było przygotowanie na ognisku gęstej zupy rybnej zwanej „solianką”, podawanej z ogórkiem kiszonym i oliwkami. W trakcie pokazu odbył się konkurs kulinarny polegający a przyrządzeniu ryby jeziornej z grilla, mając do dyspozycji świeżą rybę, warzywa i przyprawy. Jury oceniło potrawy i wyłoniło zwycięzcę konkursu. 


Panowie Charewicz i Grabarczyk oprócz niekończących się kulinarnych opowieści przygotowali zgromadzonym mnóstwo upominków i nagród. Nie tylko tych konkursowych. Końcowy efekt kulinarnego konkursu - ryba słodkowodna pieczona na grillu Prowadzący festyn zapraszają ełczan na wspólne gotowanie oraz poczęstunek