Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Straduny. Ranna 11-letnia dziewczynka potrącona przez nietrzeźwego kierowcę w stanie ciężkim trafiła do szpitala.


Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godzinie 17:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Honda Civic stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w zaparkowane samochody, a następnie wjechał na chodnik i potrącił jadącą na rolkach 11-letnią dziewczynkę, która była w towarzystwie swego ojca. Dziecko z obrażeniami głowy,w stanie ciężkim zostało przewiezione do szpitala w Ełku, a stamtąd do szpitala w Białymstoku.

Policjanci ustalili, że sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia do swojego miejsca zamieszkania. Tam policjanci niezwłocznie zatrzymali 25-letniego mężczyznę.

W rozmowie z policjantami 25-latek przyznał, że to on kierował hondą. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.