Policjanci z Ełku w miniony piątek (09.10.2020r.) zatrzymali 23-latka, który w mieszkaniu i garażu posiadał środki odurzające. Mężczyzna miał m.in. marihuanę, mefedron i ektasy. Policjanci zabezpieczyli u niego także specjalnie skonstruowane przyrządy do konsumpcji środków odurzających, kilka tysięcy złotych oraz wagi elektroniczne. Wyjaśniane są teraz dokładne okoliczności tej sprawy.


Policjanci z Ełku wykonując działania operacyjne ustalili, że 23-letni ełczanin może posiadać narkotyki. Ustalenia te potwierdziły się podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń. W wynajmowanym przez mężczyznę garażu policjanci znaleźli pojemniki z suszem roślinnym, kryształki i tabletki. W jego mieszkaniu także ujawniono niedozwolone substancje, małe wagi elektroniczne, kilka tysięcy złotych, a także sprzęt do zażywania środków odurzających. Mężczyzna przystosował do tego celu plastikowe butelki po wodzie mineralnej.

Wstępne badania pokazują, że zabezpieczone substancje to m.in. marihuana, ekstasy i mefedron. Łącznie mężczyzna posiadał ponad 300 gramów środków odurzających i 17 tabletek. Wszystkie zostaną jeszcze poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym. 23-latek twierdził, że narkotyki ma na własne potrzebne. Policjanci będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tej sprawy.

Mężczyźnie grozi kara za posiadanie środków odurzających oraz posiadanie i przystosowanie przyrządów służących do ich zażywania.

Za posiadanie środków odurzających prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za przystosowanie naczyń i przyrządów do nielegalnej konsumpcji narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.