Policjanci z Ełku zatrzymali 29-latka, który w zajmowanym mieszkaniu miał ponad 3,2 kg amfetaminy i około 300 gramów marihuany. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ełku aresztował mężczyznę na trzy miesięcy.


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 29-letni mieszkaniec Olecka, czasowo przebywający w Ełku, w zajmowanym mieszkaniu może posiadać większe ilości narkotyków. Kryminalni spotkali mężczyznę na klatce schodowej. 29-latek miał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Także w mieszkaniu, w lodówce oraz w szafkach kuchennych, policjanci znaleźli narkotyki, które spakowane były w torebkach foliowych, reklamówkach i słoikach.

Łącznie zabezpieczono ponad 3,2 kg białego i żółtego proszku oraz 300 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazały, że to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

29-latek podejrzany jest nie tylko za posiadanie znacznych ilości narkotyków, ale także za handel środkami odurzającymi. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ełku aresztował mężczyznę na trzy miesięcy.