Policjanci z Ełku ustalili i zatrzymali 40-latka, który włamywał się do piwnic. Najbardziej wartościowy był sprzęt wędkarski, który wyceniony został na kwotę blisko 4500 złotych. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.


Pracując nad okolicznościami listopadowych włamań do piwnic na terenie Ełku, policjanci w wyniku skutecznych ustaleń i działań operacyjnych zatrzymali 40-latka. Mężczyzna pozrywał kłódki w kilku piwnicach, poszukując w nich rzeczy, które mógłby ukraść. Najbardziej wartościowy był sprzęt wędkarski, wyceniony przez właściciela na blisko 4500 złotych. Niestety włamywacz przyznał, że część z tych wędek uszkodził podczas wynoszenia ich z piwnicy. Z niektórych pomieszczeń nic nie zabrał, bo nie znalazł dla siebie nic wartościowego albo nie zdołał pokonać zabezpieczeń.

40-latek usłyszał zarzuty i teraz odpowie za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Był on już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydwy. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Mężczyzna został przez prokuratora objęty dozorem policyjnym.